AK Parti Çorum Milletvekili Murat Yıldırım: Çorum-Merzifon-Samsun demiryolu hattı için ‘Hızlı trene hız vereceğiz’AK Parti Çorum Milletvekili Murat Yıldırım, 2002 yılından beri Çorum’da birçok dev projeyi gerçekleştirerek, hayal bile edilemeyen icraatlar yaptıklarını anlatarak, tüm bu hizmetleri yeterli görmediklerini, dev projelere imza atmaya devam edeceklerini, sıranın demiryolunda olduğunu söyledi.
Çorum’a hızlı tren ve yük trenini kazandırmak için yoğun bir çaba içerisinde olduklarını anlatan Yıldırım, Samsun Milletvekilleri ile birlikte Ulaştırma Bakanından randevu aldıklarını, 26 Ocak’ta konuyu tüm detaylarıyla görüşerek Çorum’a müjde vermeyi umduklarını kaydetti.

Çorum Milletvekili, AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım, dün Anitta Otel’de düzenlenen AK Parti Çorum Kadın Kolları Kongresine katılarak partililere seslendi.

Kadınların AK Parti’nin atlattığı tüm seçimlerde yüreğini ortaya koyarak, fedakarca çalışarak ve davaya sahip çıkarak büyük bir başarı sergilediğini, partinin elde ettiği başarılarda, 3 kez üst üste iktidar olmasında ve her seçimde oy oranını artırmasında kadınların emeğinin, katkısının fazla olduğunu anlatan Murat Yıldırım, “AK Parti, bir dünya partisidir. Girdiği her seçimde oy oranını artırarak çıkan bu partinin temelinde kadın kollarının alın teri bulunmaktadır” dedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın dünyaya malolmuş bir lider olarak gece-gündüz Türk milletinin saadeti, huzuru ve mutluluğu için çalıştığını, yerel ölçekte de partililerin gece-gündüz çalışarak partinin başarısına katkıda bulunduğunu dile getiren Murat Yıldırım, kadınlar sayesinde büyük başarılar elde eden AK Parti’de kadının yerinin ön saflar olduğunu, parti yönetimlerinde kadın sayısının artırılacağını ifade etti. AK Parti’nin tek yumruk olarak, birlik beraberlik içerisinde hareket etmesinin, beraberinde başarıyı getirdiğini vurgulayan Yıldırım, 822 kongreden 800’ünde tek liste ile seçime gidilmesinin bunun bir göstergesi olduğunu savundu.

“Türkiye değişiyor, Türkiye gelişiyor, Türkiye dönüşüyor” diyen Murat Yıldırım, milletten aldığı destek ve güçle büyük projelere imza atan AK Parti’nin, bundan sonraki süreçte de daha fazla çalışarak Türkiye’yi hak ettiği yere getireceğini ve 2023 vizyonuna hep birlikte hazırlanacaklarını söyledi.

Çorum’a yapılan hizmetler hakkında da bilgiler veren Yıldırım, hizmetlerin saymakla bitmediğini, üniversite, tıp fakültesi, çift şeritli yollar, TOKİ, Hidro Elektrik Santralleri, tarımsal alanların sulamaya açılması, sağlıkta, eğitimde reform niteliğinde hizmetlerin yapılmasının AK Parti’nin eseri olduğunu bildirdi.

Tüm bu hizmetleri yeterli görmediklerini, şimdi de demiryolunu Çorum’a kazandırmak için var güçleriyle çalıştıklarını, bu noktada Samsun milletvekilleri ile birlikte hareket ettiklerini anlatan Yıldırım, “şu anda demiryolu için fizibitile çalışması yapılıyor. Samsun milletvekilleri ile birlikte 26 Ocak için Ulaştırma Bakanından randevu aldık. Çorum-Merzifon-Samsun demiryolu hattı için gereken görüşmeleri yapacağız, konuyu enine-boyuna masaya yatıracağız. İyi bir görüşme olacağını, Çorumlulara müjde vereceğimizi umuyorum. 2023 hedeflerimiz çerçevesinde Çorum’da hem hızlı tren, hem de demiryolu taşımacılığını insanlarımızın hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

Kaynak: Çorum Haber

Benzer Demiryolu Haberleri

Tek yorum

  1. aydın dedi ki:

    BU HABERE HER TARAFIMLA GULUYORUM,HANGI DEV PROJE IKI TANE KOPRU, BIRDE UST GECIT ODA KAC SENE SONRA BASLANDI VE KAC SENEDE BITTI CORUM ICIN GELMIS GECMIS EN SANSSIZ YILLARIN SON ON SENE OLDUGUNU SOYLUYORUM VE BU ADAMLARIN HEPSINI ALLAHA HAVALE EDIYORUM,O EN ADIL OLANDIR..
    ADAM BIR TRENE BINMIS GIDIYOR,ASLI YOK ASTARI YOK GOZUMUZUN ICINE BAKA BAKA SALLIYOR, BAKAN ACIKLADI 2023 E KADAR CORUM A BIR SEY YOK,2023 TEN SONRADA ETUD BASLAR DIYE,HANGISI YALAN KONUSUYOR BILEMEDIM, BIR ZAMANLAR BIRISIDE BOYLE DEMISTI TREN GELIYOR HAVA ALANI GELIYORIKI ANAHTAR BILMEM NE DIYE BELKI 20 SENE OLDU HIC BIR SEY YOK,ELLERIM KIRILSAYDIDA OY VERMESEYDIM RESIMLERINI GORDUKCE CILDIRIYORUM BU MEMLEKETIN KADERI BOYLE OLMAZ BU ADAMLAR BIZIM KADERIMIZ OLAMAZ SAGIDA SOLUDA AYNI BIRI YAPIYOR BIRI SUSUYOR,HERKES SUNU BILSIN DUZEN DEGISIR AMA BASKA HIC BIR SEY DEGISMEZ,,,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 / 1,657