Beylikdüzü – Bakırköy Metro hattı projesinin son durumuUlusal TV kanalı Bloomberg HT’nin Ana Haber Bülteni’ne canlı yayın konuğu olarak katılan Başkan Yusuf Uzun, ilçenin gelişimi ve kentsel dönüşümü ile ilgili bilgiler verdi.

Bloomberg HT’de Ana Haber Bülteni’nde canlı yayınına katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, İstanbul’da büyük bir hızla devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarının Beylikdüzü ayağını anlattı.

İlçenin gelişimi konusunda da açıklamalarda bulunan Başkan Uzun, özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu metrobüs çalışması ile birlikte Beylikdüzü’nün, İstanbul’un merkezi yerleri arasına girdiğini söyledi.

Başkan Uzun, Beylikdüzü – Bakırköy Metro hattı projesinin Ulaştırma Bakanlığı tarafından önümüzdeki yıllarda kazandırılacağının da müjdesini verdi.

“KENTSEL DÖNÜŞÜM BÜROSU KURDUK”

Canlı yayında kentsel dönüşüm ile ilgili olarak Ali Çağatay’ın sorularını cevaplandıran Belediye Başkanı Uzun, ilçede bazı bölgelerde kentsel dönüşüme ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Kentsel dönüşümün önemli aşamalarında vatandaşla el ele olacaklarını dile getiren Başkan Uzun, “Deprem ülkemizin gerçeği ve bu yüzden yaşadığımız alanlarda kentsel dönüşüme ihtiyaç duyan yapıları belirlemek durumundayız. Yerel yöneticiler olarak vatandaşımıza cazip gelecek projeler sunacağız. Çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Plan ve Proje Müdürlüğümüz bünyesinde Kentsel Dönüşüm Büromuzu kurduk. Ekiplerimiz sadece bu konu üzerinde çalışıyorlar” dedi.

“BEYLİKDÜZÜ, ARADAKİ FARKI KAPATIYOR”

Beylikdüzü’nün gelişimi için Metrobüs ve Metro çalışmalarının çok önemli olduğunu dile getiren Başkan Yusuf Uzun, Metrobüsün Mart ayında hizmet vermeye başlayacağını söyledi. ‘Beylikdüzü  Bakırköy Metrosu’ çalışmalarının da Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılacağını belirten Başkan Uzun, toplu taşıma araçlarının artmasıyla ilçenin daha da ön sıralara geleceğini belirtti.

“BEYLİKDÜZÜ’NÜN YAZI BAŞKA KIŞI BAŞKA GÜZEL!”

Başkan Uzun, Bloomberg HT’de yayımlanan Ana Haber’de, Beylikdüzü’nün her mevsimde rahatlıkla yaşanan bir ilçe olduğunu dile getirdi. Başkan Yusuf Uzun sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yeşil alanları, denizi ve düzenleme çalışmaları yapılan 1,5 kilometrelik sahil bandıyla Beylikdüzümüz daha da güzelleşti. Vatandaşımız, ‘nefes almak’, doğa ile iç içe yaşamak için burayı tercih ediyorlar. Yazın ve kışın ayrı ayrı güzelliklerin yaşandığı bir ilçede ikamet ediyoruz ve Beylikdüzü’ne gelmek isteyen vatandaşlarımızı yepyeni bir yaşam alanına bekliyoruz.”

Kaynak : http://www.sondakika.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

21 / 1,744