Estram’daki Bazı Evrak ve Bilgisayar Kayıtlarına El KonduArama sırasında bazı evrak ve bilgisayar kayıtlarına el konuldu. Aramanın “Bazı kişiler engelli olmamalarına rağmen engelli pasosu alıp tramvaylara ve otobüslere ücretsiz biniyorlar” iddiası üzerine yapıldığı belirtildi.

Bir süre önce Eskişehir Özel Halk Otobüsçüler Derneği ile CHP`li Büyükşehir Belediyesi arasında bilet okuyan manyetik kartlar, adliye, belediye, polis, belediye personeli, engelliler ve 65 yaş üstü yaşlıların ücretsiz taşınması konusunda tartışma yaşandı. Tartışma daha sonra mahkemeye taşındı. Özel Halk Otobüscüleri Derneği, Cumhuriyet Savcılığı`na başvurarak belediye ve ESTRAM tarafından “Engelli olmayan kişilere engelli kartı verilerek tramvay ve otobüslerle bu kişiler ücretsiz olarak taşınıyor” iddiası ile suç duyurusunda bulunuldu.

İddia üzerine Eskişehir 3`üncü Sulh Ceza Mahkemesi`nden ESTRAM, ESTRAM`ın Muhasebe, Bilgi İşlem ve Kimliklendirme olmak üzere 4 ayrı bölümünde arama yapılması kararı verildi. Bunun üzerine polis ve diğer yetkililerce ESTRAM, ESTRAM`ın Muhasebe, Bilgi İşlem ve Kimliklendirme olmak üzere 4 ayrı bölümünde arama başlatıldı. Aramada kurumdaki bazı belgeler ile bilgisayar kayıtlarına el kondu. El konan belge ve bilgisayar kayıtları incelenmek üzere emniyete götürüldü.

Kaynak : http://www.stargazete.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 / 2,063