Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. 2012 Mesajı2011 yılını; yeni ürünler, yeni pazarlar, rekor satış geliri, yüksek verimlilik ve karlılıkla dolu bir yıl olarak, uğurlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.
Bu yıl, 2003’ten bu yana verilen yoğun emek ve çabanın, hedeflediğimiz stratejik dönüşümün bir sağlaması olmuştur.
2011 yılında, tamamen yerli ilk Dizel Tren Set üretimi gerçekleştirilmiş; Sayın Bakanımızın da teşrif ettiği bir törenle, 19 Nisan 2011 tarihinde raya indirilmiştir. 3 dizi halinde TCDD’ye teslim edilen “ANADOLU” ismi verilen setler, İzmir-Tire hattında halkın büyük beğenisi ile hizmet etmeye devam etmektedir.
2011 yılında, Marmaray Projesi ile ilgili 144 araç şirketimizce yapılması gerekenler tamamlanarak teslim edilmiştir. Yüzyılın en büyük ulaşım projesi Marmaray’da yer almak, TÜVASAŞ’a küresel pazarlar için saygın bir yeterlilik kazandırmıştır.
Vizyonumuzda ifadesini bulan “dünya için üretim yapma” parolamız, 2011 yılında, Bulgaristan Demiryollarına 30 adet lüks yataklı vagon üretimi projesine dönüşmüş, 60 yıllık üretim, onarım ve modernizasyon kültürümüz; kalite, konfor ve ileri teknolojileri taşıyan ürünlerimizle, dünya pazarlarına açılarak Avrupa Birliği’ne üye bir ülkenin demiryollarına taşınmıştır.
Ayrıca bu projede şirketimiz, uluslararası akrediteli bir kuruluş olan İngiliz Correl Rail Firması tarafından TSI (Technical Specification for Interoperability – Avrupa Birliği Demiryolları Karşılıklı İşletilebilirlik Teknik Şartları) standartlarına göre belgelendirilmektedir. Bu belge ile şirketimiz Avrupa’da konvansiyonel vagonlar kapsamında ilk TSI belgesini alan kuruluş olacak ve dolayısıyla bu vagonlar Avrupa Birliği’nin tüm ülkelerinde serbestçe dolaşabilecektir.
Modernizasyon projeleri kapsamında 2011 yılında, 30 adet K30 kompartımanlı ve 10 adet K50 yataklı vagonları tamamen yenilenip klimalı hale getirilerek TCDD’ye teslim edilmiştir.
2011 yılı faaliyetlerimizin sonucu olarak yıl sonu satış gelirinin TÜVASAŞ tarihinde rekor bir seviyeye ulaştığı görülmektedir.
Kökleriyle bölgesine sımsıkı tutunmuş, kararlı plan ve projeleriyle de geleceğe, tüm dünyaya uzanmış bir TÜVASAŞ resminin oluşmasında, en alt kademeden en üst kademeye kadar tüm arkadaşlarımızın katkıları vardır. Bu başarının mimarı TÜVASAŞ ailesidir. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum; tebrik ediyorum.
2012 yılı hedefimiz, bu başarının artarak devam etmesidir. Dünya, hem ekonomik hem de stratejik konjonktürde kabuk değiştirmektedir. Bu sebeple TÜVASAŞ, sektöründeki gelişmeleri yakından takip ederek tüm dünya için üretim yapabilme vizyonu ile yoluna devam edecektir. Stratejik yönetim anlayışımız, çağdaş üretim tekniklerimiz ve oluşturduğumuz pazar altyapısı, TÜVASAŞ’ı her zaman zinde ve güncel tutacaktır.
TÜVASAŞ, 1950’lerdeki Vagon Tamir Atölyesi’nden artık 2010’ların Raylı Taşıt Üretim Üssü’ne dönüşmüştür. 2012 yılı; TÜVASAŞ’ı, sadece yarınlara değil, uzak geleceğin stratejik hedeflerine de taşıyacaktır.

İbrahim Ertiryaki

Yönetim Kurulu Başkanı

Genel Müdür

Kaynak : http://www.tuvasas.com.tr

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 / 1,974