Fırtına ve yağışta Antray durdu, halk yollarda kaldıHatları kısaltıp aktarma sistemiyle başta kentin kuzeyinde ve güzergahtakiler olmak üzere Antalya halkını ulaşımda Antray’a mahkum eden Akaydın’ın ulaşım devrimi çöktü. Fırtına ve yağışta Antray durdu. Halk yollarda kaldı

Cezaevi-Meydan arasında 11 km’lik güzergahta çalışan Antray sabah 7 sıralarında durdu. İddiaya göre 8 buçuk sıralarında tekrar çalışmaya başladı. Ama güzergâhın yarısındaki emniyete kadar gidip geldi. Yani güzergâhın kalanında insanlar yine yollarda kaldı. Yağışın en yoğun olduğu anlarda insanlar duraklarda rezil oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Akaydın’ın devreye soktuğu 444 37 08 numaralı ulaşımla ilgili çağrı merkezi ve yardım hattı ise kilitlendi. Defalarca aranmasına rağmen her seferinde bir kez çalan telefon ardından kapandı. 321 93 60’tan ulaşılan yetkililer, çağrı merkezi yetkililerinin basına 312 80 74 numarasından arayarak bilgi vermesini sağladı.

Antray sabah sabah çöktü
Akaydın, “Ulaşımda devrim yapıyorum” diyerek 20 Ağustos 2011’den bu yana hatları kısaltıp değiştirdi. Antray ile aktarmalı sistemi halka dayattı. Bu durumdan özellikle kentin kuzeyinde oturan Kepez ve Döşemealtı ilçesi sakinleri ile hat üzerinde yaşayanlar mağdur oldu. Antalya genelinde ise kentin bir ucundan diğerine gitmek isteyenler, hatların kısaltıldığı aktarmalı sistemde ulaşmak istediği noktaya giden lastikli toplu ulaşım aracına binebilmek için tramvaya binmeye zorlandı. 1 saat içinde yapılan aktarmalı binişlerde tramvay ücretsiz dendi. Bu sistem sabah itibariyle çöktü.

Minibüs takviyesi istediler
Antalya da kuvvetli sağanak yağış ve fırtına ile hafif raylı sistem Antray durdu. Antray’ın güzergâhında oturanlar ve kentin kuzeyinde yaşayanlar, Antray güzergahı boyunca alternatif toplu ulaşım aracı hattı konulmadığı için duraklarda perişan oldu. Duraklarda bekleyenler Akaydın’ı ve onun halka dayattığı yeni ulaşım sistemi ile Halkkart’ı andı. Basın mensuplarının telefonlarına çıkmayan belediyenin ulaşım yetkilileri, çözüm üretemeyince minibüsçülerden lastikli toplu ulaşım aracı takviyesi istedi.

Kaynak : akdenizmanset

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 / 1,722