Keçiören Metrosu 2014’te Tamamlanacak.Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım, Ankara’daki metro çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.
Ankara’daki metro çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden devraldıkları metro çalışmalarının 2014’te bitirilmesinin planlandığını söyledi. Yıldırım, “Keçiören- Tandoğan hattını 2.5 yıl içerisinde Kızılay Çayyolu, Sincan Batıkent hatlarını da 2 yıl içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz.” dedi.

BÜTÜN İMKANLAR SEFERBER EDİLDİ
Keçiören Metro İstasyonu’nun inşaat halindeki istasyonunda, Ankara’daki Metro çalışmaları ile ilgili basın açıklaması yapan Ulaştırma ve Şehircilik Bakanı Binali Yıldırdım, Keçiören-Tandoğan, Kızılay-Çayyolu, Sincan-Batıkent metro hatlarının ne anlama geldiğini ne kadar önemli olduğunun farkında olduklarını ifade etti. Bakan Yıldırım, onun için de zamana karşı yarışmak suretiyle bütün imkanları seferber ederek bu hatların inşaatını tamamlaması gerektiğini söyledi.

Metro çalışmalarında gece gündüz, üç vardiya çalışmaların yapılacağını kaydeden Bakan Yıldırım, “İnşallah her şey yolunda giderse, bilinmedik tünel işlerinde bir olay yaşamazsak, Keçiören- Tandoğan hattını 2 buçuk yıl içerisinde Kızılay Çayyolu, Sincan Batıkent hatlarını da 2 yıl içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Böylece 2014 yılı başlarında ve ortalarında bu üç hattı hizmete sokmayı hedefliyoruz, bunun için de gayret göstereceğiz.” diye konuştu.

Kaynak : http://www.emlakhaberleri.com

 

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 / 1,516