Malatya, Hafif Raylı Sisteme HazırlanıyorMalatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 5-6 yıl içinde hafif raylı sisteme geçmeyi planladıklarını bildirdi.

İnönü Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Kampus FM’deki Panorama Programında dinleyicilere bilgi veren Çakır, “Beş Yıldızlı Malatya” sloganıyla yola çıkıldığını belirterek, altyapısı, planlı büyüyen projeleri, sorun tespitleri, çözümleri ve yeşil alanlarıyla özlenen Malatya’ya doğru hızla ilerlendiğini ifade etti.

Malatya’nın büyükşehir olabilmesi için nüfus olarak belirtilen rakamın yakalandığını hatırlatan Çakır, Malatya’nın bölgenin önemli merkezlerinden olacağını kaydetti.

Sanayi açısından büyük bir atılım sağlandığını, modern tesislerin artışıyla üniversitenin büyümesinin de şehre sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda büyük bir katkısının olduğunu vurgulayan Çakır, şehri tek merkezli yapıdan kurtarmanın trafik sorunlarını çözme konusunda önemli bir adım olacağını belirtti.

Yolların rahatlayacağını ve bu noktada önümüzdeki 5-6 yıl içerisinde hafif raylı sisteme geçileceğini kaydeden Çakır, “Esas önemli olan vatandaşlarımızın ne beklediği yani hizmetlerin yönüdür” ifadelerini kullandı.

İmara uygun hale getirilerek devam eden bir yapılaşmayı çok önemsediklerini belirten Çakır, Karakavak’taki 300 dönümlük alanda botanik ve hayvanat bahçesi projeleri yapmayı planladıklarını kaydetti. Şehrin nefes alınacak alanlarını özellikle geliştireceklerini belirten Çakır, her yönüyle Malatya’ya yakışacak işler yapıldığını ve yapılmaya devam edileceğini ifade etti.

Kaynak : http://www.haberler.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

23 / 1,517