Silivri’de Değirmenköy girişine sinyalizasyon sistemi ve üstgeçit kurulacakAK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş ile birlikte Değirmenköy girişine sinyalizasyon sistemi ve üstgeçit yapımı için çalışan AK Parti’nin Değirmenköylü Silivri Belediye Meclis Üyesi Yusuf Köroğlu, İBB’den yapım sözü aldı.

Köroğlu, İBB’nin ihaleyi en kısa zamanda gerçekleştireceğini ve Değirmenköy girişinde yaşanan trafik sorununun ortadan kalkacağını söyledi.

AK Parti’nin Değirmenköylü Silivri Belediye Meclis Üyesi Yusuf Köroğlu, AK Parti Silivri İlçe Başkanı, İBB Meclis Üyesi Metin Karakaş ile birlikte Değirmenköy girişine sinyalizasyon sistemi ve üstgeçit yapımı için verdikleri mücadeleyi olumlu sonuçlandırdı. Talebin gerçekleşmesi için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yaptığı başvuruları da elden takip eden Yusuf Köroğlu, Karayolları Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğü’nün onay vermesinin ardından imalatın İBB tarafından gerçekleşmesi sözünü aldı.

ÜSTGEÇİT VE SİNYALİZASYON SİSTEMİNİ İBB YAPACAK

İBB’nin yapım ihalesini en kısa zamanda gerçekleştireceğini belirten Yusuf Köroğlu, “D-100 karayolu Değirmenköy girişinde sinyalizasyon ve üstgeçit olmaması, trafikte ve vatandaşlarımızın can güvenliği konusunda ciddi sorunlar oluşturuyordu. Konuyu hem bakanlık hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde İlçe Başkanımız Metin Karakaş’la birlikte takip ettik ve olumlu sonuçlandırdık. Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nden izin aldık ve İBB de yapımı üstlendi. Yakın bir tarihte ihalesi gerçekleştirilecek. Değirmenköy’ümüze hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kaynak : Silivrimiz

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 / 1,541