Taşeron Demiryolu İşçileri Sendikadan Destek İstedi.Sakarya’da 1 Şubat’tan itibaren durdurulan tren seferleri nedeniyle işsiz kaldıklarını iddia eden bir grup taşeron demiryolu işçisi, Demiryol-İş Sendikasına giderek, sorunlarını anlattı.

Demiryol-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Cemal Yaman, işsiz kaldıklarını iddia eden taşeron işçilerin sorunlarını dinledi.

Kendisinden yardım isteyen işçilere hukuki haklarını kullanmada yardımcı olacaklarını ifade eden Yaman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Burası Türk-İş il temsilciliği, sizin örgütlü olup olmamanız önemli değil. Bu arkadaşlarımız tren seferlerinin iptal olması nedeniyle işsiz kalmışlar. Geçitte bekçilik yapıyorlardı. Trenlerin kara yolu ile bağlantı noktalarında çalışıyorlardı. Tren seferlerini durmasıyla 300 arkadaşımız işsiz kaldı. Geçen ay maaş alamamışlar. Bu ay da maaş almamışlar. İşsizlik maaşı alabilmeleri için de çalışmış oldukları şirketten evrak getirip oradan İŞKUR’a verip maaş bağlanması lazım. Ancak bunların her biri 8 yıllık işçi. Kıdem tazminatını vermemişler.”

Kaynak : http://www.haberler.com

 

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 / 1,515