Tavşanlı’dan Eskişehir’e Yht Bağlantılı Ray Otobüsü SeferleriTavşanlı-Eskişehir hattında, Eskişehir ile Ankara arasında karşılıklı işletilen Yüksek Hızlı Trene (YHT) bağlantılı otobüsü seferlerinin başlaması dolayısıyla 24 Şubat’ta Tavşanlı’da tören yapılacak.

AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, yaptığı yazılı açıklamada, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda Tavşanlı halkının YHT’den yararlanabilmesi için Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü ile görüşmeler yaptıklarını bildirdi.

Teknik inceleme ve olumlu raporlar sonucu Kütahya ile Eskişehir arasında karşılıklı işletilen YHT bağlantılı ray otobüsü seferlerinin Tavşanlı’ya uzatılmasını sağladıklarını belirten Kavuncu, şunları kaydetti:

“24 Şubat Cuma günü, Kütahya’dan saat 14.00’te hareket ederek Tavşanlı’ya ilk seferini gerçekleştirecek ray otobüsünü karşılamak için Tavşanlı Garı’nda tören yapılacak. Kütahya Valimiz, milletvekillerimiz, TCDD Genel Müdür Yardımcımız, Bölge Müdürümüz ve bürokratlarımız bu sevince ortak olacak.

Ray otobüsü ile ilk tarifeli sefer, 25 Şubat’ta Tavşanlı-Kütahya-Eskişehir bağlantılı olarak başlayacak. Tavşanlı’dan saat 06.40’ta hareket edecek, devamında Kütahya’dan 07.32’de hareket edip Eskişehir’e 08.48’de varacak. 09.00’da YHT ile Ankara’ya devamı sağlanacak. Ankara’dan saat 18.00’de hareket edecek YHT, Eskişehir’e ulaşacak. Eskişehir’den 19.40’da çıkacak ray otobüsü ise Kütahya’dan 21.01’de hareket edip Tavşanlı’ya 21.48’de varacak. Ankara’da işi olan vatandaşlarımız için sabah gidiş, akşam dönüş imkanı olacak. Aynı zamanda Eskişehir’e de günü birlik gidilip dönülebilecek.”

Kaynak : Son Dakika

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 / 1,595