Türkoğlu’nda Lojistik Merkezi ÇalışmalarıTürkoğlu Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Lojistik merkezinin başta Türkoğlu ilçesi olmak üzere Kahramanmaraş’ın kalkınmasına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Akkoyun, yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş Gar sahası içerisinde kalmış yük hizmetlerinin şehir dışına alınması, Kahramanmaraş ve çevresinde faaliyet sürdüren yatırımcıların ham mamul ihtiyaçlarının karşılanması, ürettikleri mamullerin yurt içine ve yurt dışına daha kolay ulaştırılması, demiryolu taşımacılığının arttırılması ve Türkoğlu’na lojistik sektörü açışından canlılık getirmesi amacıyla yapılması planlanan Lojistik Merkezi çalışmalarının tüm hızı ile devam ettiğini belirtti.

Akkoyun, konu ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Şehrin ve bölgenin geleceği de düşünülerek yapılacak lojistik merkez çok önemli bir gelişme noktası olacaktır. Bu noktada konteynır yükleme, boşaltma ve stok alanları, gümrük sahaları, müşteri ofisleri, otopark, tır parkı, bankalar, restaurantlar, oteller, akaryakıt istasyonları, antrepolar, tren teşkil kabul ve sevk yolları olacaktır.

Bu proje, ilimiz ve ilçemizin dışa açılımını kuvvetlendirip, rekabet avantajı sağlayacak ve Kahramanmaraş-ın dış pazarlarda çok daha fazla söz hakkına sahip olmasını sağlayacaktır.”

Kaynak : sondakika

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

21 / 1,726