Bursada hızlı tren çalışmaları fiili olarak başladıBursada hızlı tren çalışmaları fiili olarak başladı

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, Bursa’da hızlı tren çalışmalarının fiili olarak başladığını söyledi.

Vali Şahabettin Harput’un ev sahipliğinde, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, demiryolları ve taşeron firma yetkilileri ile hızlı tren çalışmaları ile ilgili fikir alışverişinde bulunan Mustafa Öztürk, hızlı tren çalışmalarının Alaşar’da yapılacak tünelle başlayacağını söyledi.

Demiryollarının hızlı tren ihalesini alan firmanın kullanımı için İğdir Köyü yakınlarında bulunan bir araziyi şantiye olarak belirlediğini anlatan Öztürk, ilgili firmanın, şantiyenin kurulması için çalışmalara başladığını ifade etti.

Hızlı trenin güzergahı ile ilgili çalışmaların da kısa süre içerisinde tamamlanacağını vurgulayan Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hepimizin heyecanla beklediği hızlı tren çalışmaları fiili olarak başlamış durumda. İlgili firmaya şantiye olarak kullanması için Demiryolları tarafından yer teslimi yapıldı. Güzergah çalışmalarında da sona doğru yaklaşılıyor. Güzergâh çalışmaları yürütülürken tarım arazilerine zarar vermemek veya en az zararı verecek şekilde bir yol çiziliyor. Bursa’daki çalışmalarda şu an için güzergah sorunu olmayan Alaşar ve Balat arasındaki bölümün inşaatına başlanacak. Bunun için gerekli kamulaştırmalar hızla yapılacak. Bu konuda sayın valimiz de süreci hızlandırmak için çalışıyor.”

yhtbursamap

Kaynak : Bugün

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

20 / 1,815