Estram Türkiye’ye Örnek OluyorBüyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Raylı Sistemler Hat Mühendisliği ve Bakım Semineri”ne katılmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından Eskişehir’e gelen Raylı Sistemler ile ilgili çalışması olan belediyelerin temsilcileri incelemelerde bulundukları Estram İşletmesi’ni çok beğendiler.

Estram’ın düzenlediği “Raylı Sistemler Hat Mühendisliği ve Bakım Semineri”ne katılmak üzere Eskişehir’de buluşan ilgili belediyelerin temsilcileri Estram’da da çeşitli incelemelerde bulundular. Tepebaşı Otogar Hattı’nda tramvaya binen konuk belediye temsilcileri ve raylı sistem uzmanları daha sonra Otogar yanında bulunan Estram İşletmesi’ni de gezerek, yetkililerden işletme hakkında detaylı bilgi aldılar.

Ray kaynak ve bakım teknolojilerindeki en son yenilikleri de Estram İşletmesi’nde uygulamalı olarak görme fırsatı da bulan konuk belediye yetkilileri Estram’ın gerek araçları gerek bakım atölyelerini çok beğendiler.

Konu ile ilgili açıklama yapan Estram Genel Müdürü Erhan Enbatan Türkiye’de raylı sistem kullanan ve kullanmayı düşünen belediyelerin tamamına yakının Eskişehir’deki seminerde buluştuğunu söyleyerek “Estram olarak Raylı Sistemler Konusu’ndaki bilgi ve teknolojimizi Türkiye’nin diğer belediyelerine tanıtma fırsatı bulduk. Tüm konuklar araçlarımızı ve işletme binamızı büyük beğeni ile incelediler. Kendi eksikleri konusunda bizden fikir aldılar. Düzenlediğimiz seminerin hem Eskişehir’in Türkiye’de adının duyurulması hem de raylı sistemler ile ilgilenen belediyelerin yetkililerinin bir araya gelme fırsatı bulması nedeniyle büyük önem taşıyordu. Ümidim Eskişehir’de başlayan seminerin her yıl daha da genişleyerek sürdürülmesidir” dedi.

Kaynak : Wow Turkey

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 / 1,599