TCDD Ankara YHT Gar Kompleksi Projesi Yapım işi ihalesiT.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan, “Ankara Yüksek Hızlı Tren Gar Kompleksi Yapım İşi” ihalesi ile ilgili ilan 24 Eylül 2012 tarihli Kamu İhale Kurumu Bülteni’nde yayımlandı.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu ihalenin son teklif verme tarihi 20 Aralık 2012 günü saat 14:00 olarak ilan edildi.

Teklifler aynı gün ve saatte TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda (1. Kat) açılacak. Söz konusu işin süresi 900 takvim günü olarak belirlendi.

Şartnameler, 11.000 lira karşılığında aşağıdaki adresten mesai saatleri içerisinde temin edilebilir. TCDD Genel Müdürlüğü Merkez Veznesi Zemin Kat Gar Altındağ/AnkaraTel: 0312 309 05 15-4262 İhale Kapsamındaki İşler
Yüksek Hızlı Tren Setlerinin Servis ve Ana (Seviye 1 ve Seviye 2) bakımlarının yapılacağı bina ve tesisleri içeren yaklaşık 46.000 m2 kapalı alanlı, tanılama – muayene ve onarım işlemlerine ait tüm mekanik ekipmanların satın alımı ve montaj işleri ile 290.000 m2 alana oturan 33 hatlı depo tesislerine yönelik altyapı, üstyapı, elektrifikasyon, sinyalizasyon ve
telekomünikasyon işleri ile tesis etrafına yeni bir demiryolu armut hat teşkili işleri yapılacak.

Bina ve tesis yapımı (çelik ve betonarme) ile elektrik ve tesisat (HVAC) işleri, mekanik ekipman satın alımı ve montaj işleri, demiryolu altyapı işleri (kazı, dolgu, zemin iyileştirme, saha drenajı) üstyapı işleri (bina içi – dışı hat ve makas döşenmesi), sinyalizasyon ve telekomünikasyon işleri (sinyalizasyon ve telekomüni-kasyon sistemlerinin tasarım, üretim, montaj, işletmeye alma, deneme işletmesi ve bakım işleri ile idare personelinin eğitimi), elektrifikasyon (trafo, katener, rijit katener, SCADA Sistemi), Ankara Çayı Üzerine karayolu köprüsü yapılması ve tesisin karayolu bağlantıları, otopark, ihata ve çevre düzenlemelerinin yapılması)

KİK İhale Kayıt No: 2012/99526

Kaynak : Yatırımlar

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

19 / 1,944