Ankara Eskişehir Hızlı Treni Yaya Bıraktı

Ankara Eskişehir Hızlı Treni Yaya Bıraktı

Yüksek Hızlı Tren’in her geçen gün biraz daha yavaşladığı Ankara Eskişehir Hızlı Treni hattında bugün yolculuk süresi rekor kırdı. Saat 9.30’da Eskişehir’e ulaşması beklenen tren 11.30’da Eskişehir’e ulaşabildi.

Bir süre önce Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Cumhuriyet’in ilk yıllarında başlayan demiryolu seferberliğini 1940’lardan sonra rafa kaldırıldığını ifade ederek “Geçen 60 senede treni kaçırdık ama artık hızlı trenimiz var, kaçırdığımız treni yakalayacağız” demişti. Ancak Yüksek Hızlı Tren’i kullanan pek çok yolcu, özellikle Ankara Eskişehir Hızlı Treni hattında, sürekli uzun gecikmeler yaşadıklarını ifade ediyor. Yolcular zaten “hızlı tren” özelliği taşımayan trenin her geçen gün daha da yavaşlamasından şikayetçi.

Bugün ise Ankara-Eskişehir hattındaki gecikme “hızlı” değil, eski “yavaş” treni aratır bir düzeye ulaştı. TCDD’nin 1,5 saat olarak belirlediği yolculuk süresi sabah 8.00 treni için 3 saat 40 dakika oldu.

Ankara-Eskişehir yönünde hareket edecek Yüksek Hızlı Tren hatta elektrik arızası olmasına karşın trene yolcular alındı. Yolcuların trene binişlerinde sürekli kapıların üzerlerine kapanmasıyla hissedilen arıza dikkate alınmayarak tren Ankara’dan hareket ettirildi. Ankara’dan ayrıldıktan kısa bir süre sonra arıza yapan tren, iki saate yakın bir süre boş bir arazide bekletildi. Uzun bekleyiş yolcuların tepkisini çekmesine karşın TCDD’den ilk açıklamanın dışında resmi bir açıklama yapılmadı.

İki saate yakın bir bekleyişin ardından tren Behiçbey istasyonuna çekilerek yolcular bir başka trene aktarıldı. Üstelik bu aktarma sırasında da yolcular yönlendirilmedi. Saat 9.30’da Eskişehir’e ulaşması gereken Yüksek Hızlı Tren ancak 11.40’da Eskişehir’e ulaşabildi.

Dün de Denizli-İzmir seferini yapan 17.45 treninde kısa devre nedeniyle yangın çıkmıştı. Elektrik aksamındaki kablolardan olduğu ortaya çıkan yangın nedeniyle 50 yolcu panik yaşamıştı. Bugün de Yüksek Hızlı Tren’de meydana gelen gecikmenin elektrik aksamından kaynaklandığı belirtiliyor. Uzmanlar tüm bu olumsuzlukların TCDD’de makinelerin ve hatların bakımsızlığından kaynaklandığını belirtiyorlar.

hizli_tren_2

Benzer haberler:

7 Responses to Ankara Eskişehir Hızlı Treni Yaya Bıraktı

  1. mumcularinsaat dedi ki:

    http://www.mumcularinsaat.com çeliğ’in hayatımıza girdiği başka bir alan

Yorum Yaz

128 / 2,124