Ankaranın Çubuk İlçeside Metrobüs İstiyorAnkaranın Çubuk İlçeside Metrobüs İstiyor

Çubuklu vatandaş Ankara Gölbaşı seferlerine başlayan Metrobüsü Çubuk’a da istiyor…

Vatandaş “Yolumuz düzgün metrobüse uygun, ilçeden Ankara’ya günlük birçok insan gidip geliyor. İlçede şuan büyük sıkıntı yaşanan Çubuk Ankara yolculuk seyahati için en uygun alternatiflerden birisi bu nedenle Çubuk İlçeside Metrobüs İstiyor. Başkent kent içi ulaşımına büyük kolaylık sağlayacak olan metrobüslerin ilçemizde de olması trafiği de bir nebze olsa rahatlatacaktır.

Artık Ankara ile Çubuk arasının neredeyse birleştiğine dikkat çeken vatandaşlar, bu araya ekonomik ve hızlı ulaşım sisteminin girmesi gerektiğini belirttiler.

Çubuklu vatandaşlar, Metrobüs seferlerinin adil olarak dağıtılması için, EGO Genel Müdürlüğü’nden talepleri var. Çubuk’a Metrobüs Seferlerinin bir an önce başlatılmasını istiyorlar.

Büyükşehir Belediyesi’nin kent içi ulaşımına getirdiği bu yenilik sayesinde vatandaşlar; hem metrobüsler sayesinde uzun bir mesafeyi durmadan kısa sürede kat edecek hem de yeni kullanılmaya başlayacak olan “Metrobüs Kartı” ile 75 dakika içinde ilk binişten sonra ikinci ve üçüncü aktarmalarda ücret ödemeden seyahat etmiş olacaklar. Bu durumdan Çubuklu da yararlanmak istiyor.

Kaynak : medyagazeteleri.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

23 / 2,306