Ayrancılarlı İZBAN istiyorAyrancılarlı İZBAN istiyor

Yapım aşaması süren İZBAN’ın Torbalı ayağında birçok önemli gelişme yaşanıyor. Şehri ikiye böleceği söylenen hatta karşı çıkanlar kadar şehre faydalı olacağını savunanlar var. Ayrancılar halkının isteği ise çok farklı. Ayrancılılar İZBAN’ın mahallelerinden geçmesini istiyor

GEÇTİĞİMİZ yıl Torbalı’ya uzatılması için karar alınan İZBAN’da çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İZBAN ile ilgili sıkıntılar ve beklentilerde bu süreç içerisinde dile getiriliyor. Birçok vatandaş Torbalı’yı ikiye böleceği için İZBAN’a sıcak bakmazken bazı vatandaşlarda İZBAN’ın oturdukları yere yakın geçilmesini istiyor. Torbalı’nın parlayan yıldızı olan Ayrancılar’da da vatandaşlar İZBAN’ın mahallenin yakınından geçmesini istiyor. Ayrancılarlı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Genel Meclis Üyesi Hakkı Güney, konu hakkında açıklama yaparak, İZBAN’ın Ayrancılardan geçmesinin mümkün olduğunu fakat bunun Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın isteği ile olacağını ifade etti.

‘İKİ DUDAK ARASINDA ÇIKACAK SÖZE BAKIYORUZ’

SON yıllarda Torbalı’nın en önemli yerleşim yerlerinden biri olan Ayrancılar’da bulunan vatandaşlar şimdilerde ise İZBAN’ın mahalle yakınından geçmesini istiyor. Bu isteğin sadece Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın istemi olduğu takdirde gerçekleşeceğini ifade eden Hakkı Güney, “Ulaşım kolaylığından Ayrancılar’ın da yararlanması gerekiyor. Yapıldığı takdirde Ayrancılar çok önemli yerleşim noktası olacak. İktidar partisinin iki dudağının arasındaki bir sözün çıkması bizleri burada mutlu edecektir. İZBAN çalışmaları bitirilmeden bu konunun düşünülmesi gerektiği taraftarıyım.” dedi.

‘SÖZLERİN TUTULMASINI İSTİYORUZ’

AYRANCILAR’IN ilçe olması konusunda verilen sözlerin tutulmadığını bu nedenle İZBAN hattının Ayrancılar’dan geçmesinin halk için çok faydalı olacağını ifade eden CHP İl Genel Meclis Üyesi Hakkı Güney, “Son iki yıldır Ayrancılar’ın ilçe olması konusunda sözler verildi. Fakat sözler halen tutulmadı. Bu durum Ayrancılar halkını çok üzdü. İlçe olma konusunda insanlar kandırıldı. Şimdilerde ise vatandaş İZBAN hattının Ayrancılardan geçmesini istiyor. Umarız yetkililer bu durumda hassas davranırlar.” şeklinde konuştu.

izban

Kaynak : www.egehaberi.com.tr

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

19 / 3,972