Başkan Yılmaz Samsun Hafif Raylı Sistemi Uzatacağız DediBaşkan Yılmaz Samsun Hafif  Raylı Sistemi Uzatacağız Dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Hafif  Raylı Sistemi yönünü, şehrin doğu-batı ve güney istikametlerine uzatacaklarını açıkladı. Yılmaz’ın “güney” vurgusu akıllara, bir zamanlar konuşulan, “Raylı sistem Çiftlik Caddesi’nden mi geçecek?” sorusunu getirdi.

Son iki yıl içerisinde günden güne artan yolcu talebi dolayısıyla yeni araçlara ihtiyaç duyulduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, bu anlamda çalışmalarını hızla devam ettirdiklerini söyledi.
2 YILDA TALEP ÇOK ARTTI
Özellikle Samsun Hafif  Raylı Sistemi ile ilgili devam projelerinin olduğunun altını çizen Yılmaz, eklemeler yapacaklarını kaydetti. İlerleyen zamanlarda hafif raylı sistemi uzatma çalışmaları yapacaklarını ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu: “Samsun, Karadeniz’de raylı sistemi ilk yapan şehir oldu. Ayrıca raylı sistemi hizmete girdiği 2 yıl içersinde giderek artan bir yolcu talebi ile karşılaştı. Bu anlamda yeni tren ihtiyacı doğdu. 14 ay içersinde Samsun’umuza 42 metrelik 5 adet daha tren konvoyu gelecek ve tren filomuz 16’dan 21’e çıkacak. İlerleyen dönemde ise mevcut hattı, önümüzdeki yıllarda da şehrin doğu-batı istikametinde ve güney istikametlerine uzatacağız”

YILMAZ’DAN “GÜNEY” VURGUSU

Yılmaz’ın, “Raylı sistemi doğu, batı ve güneye doğru uzatacağız” açıklaması, proje hayata geçirildiği zaman halk arasında konuşulan ve destek gören, “Raylı sistem Saathane ve Çiftlik Caddesi’nden mi geçecek?” sorusunu akıllara getirdi. Yılmaz’ın açıklamasında doğu ve batı yönlerinin haricinde “güney” istikametinden bahsetmesi, yeni güzergahın ne olacağı konusunda da merak uyandırdı.

Kaynak : www.samsunanaliz.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

22 / 2,308