Boluya hızlı tren gelecek mi?Boluya hızlı tren gelecek mi?

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü’nün 15 il için başlattığı Yüksek Hızlı Tren Projesi hakkında açıklamada bulundu. Ercoşkun, yeni oluşturulan hızlı tren projelerinde Bolu’nun yer alıp almadığına dair soruya net bir dille yanıt verdi.

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, 2016’ya kadar 15 ilin daha Yüksek Hızlı Trenden yararlanacağını ve projeler tamamlandığında Türkiye’nin yarısının trenlerle seyahat edeceğini açıklaması, Boluya hızlı tren beklentilerine yol açtı.

Dün gün boyu ulusal basında geniş yer bulan açıklama sonrası kendisine bu yönde yöneltilen soruyu yanıtlayan Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, daha önce yapılması planlanan Adapazarı-Ankara hızlı tren projesinde değişiklik olmadığını söyledi. Bu projede yol güzergahının Ankara-Ayaş-Beypazarı-Çayırhan-Nallıhan-Mudurnu-Göynük-Taraklı-Geyve üzerinden Adapazarı ile birleşeceğini ifade eden Ercoşkun, yeni gündeme gelen projelerde ise Bolu kent merkezinin yer almadığını açıkladı.

Ercoşkun’un bu açıklamasıyla Bolu’da suya düşen hızlı tren beklentileri için açıklamalarını sürdüren Ercoşkun, proje kapsamına Bolu kent merkezinin alınmaması gerekçesini coğrafi şartlara bağladı ve Bolu Dağı’nın hızlı tren ulaşımı için olumsuz etki oluşturduğunu bildirdi.

boluya-hizli-tren-gelecek-mi

Kaynak : www.boluekspres.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

15 / 1,953