Bursa Hızlı Treni 2015’te AnkaradaBursa Hızlı Treni ile Ankara 2 saat 15 dakika

Yıllardır CHP eski Milletvekili Kemal Demirel’in gündeme getirdiği demiryolu, 2015’te gerçek oluyor. Vali Harput, kent merkezindeki ana istasyonun temelinin bakanların da katılımıyla 23 Aralık pazar günü atılacak dedi.
Bursa’yı Ankara’ya en kısa yoldan bağlayacak olan yüksek hızlı trenin çalışmaları tüm hızıyla sürerken, projenin bir hayali gerçeğe dönüştürecek nitelikte büyük ve önemli olduğunu vurgulayan Vali Şahabettin Harput, yürütülen çalışmaları adım adım takip ediyor. Yakın zamanda çalışmaları yerinde inceleyen Vali Harput, yarın asır önce Bursa’da trenin var olduğunu hatırlatarak, “Artık Bursalılar’ın hasreti sona erecek ( Bursa Hızlı Treni ). Bilecik ile Yenişehir arasındaki bağlantının ihale çalışmaları tamamlanmak üzere. Bandırma’dan, Bursa üzerinden Bilecik’e kadar bağlantı, 2015 yılının sonuna doğru bitirilmiş olacak ve böylece Ankara’dan yola çıkanlar, Bursa’ya 2 saat 15 dakika içinde ulaşmış olacak. Bu bir devrim” değerlendirmesinde bulundu.

Yaklaşık 4 bin 900 metrelik Türkiye’nin en uzun hızlı tren tüneline sahip proje çerçevesinde Bursa’da iki istasyon bulunacağını belirten Vali Harput, “Şehir merkezindeki istasyonun temelini, 16 Aralık Pazar günü Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in katılımıyla yapılacak dedi. İkinci ana istasyon da, Yenişehir Hava Limanı’nın hemen yakınında olacak” diye konuştu.

yht101

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

17 / 2,618