Bursa Kent içi tramvay hatları yapım çalışmalarında güvenlik önlemli hiç yokBursa Kent içi tramvay hatları yapım çalışmalarında güvenlik önlemli hiç yok

Sn.Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu çalışmaları denetlerken, biz yaya vatandaşlar için alınacak güvenlik önlemlerini de dikkate almalı ve sorumluları da ciddi biçimde uyarmalıdır.

Örneğin, otobüsün içinden geçerken çektiğim bu fotoğrafta da yayalar için çok net şekilde görüldüğü gibi güvenlik önlemlerinin alınmadığı ortada.

Yeni Adliye Sarayı önündeki, Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ndeki çalışmalar sırasında gerekli önlemlerin alınması şarttır. Çünkü burası çok dar ve trafik akışı oldukça fazla bir güzergahtır. İş hanları, dükkanlar ve Adliye Sarayı’nın da bu güzergah üzerinde bulunması nedeniyle yaya trafiği çok fazla.. Gelip geçen araçlardan korunmak isteyen bir vatandaş her an çukurlara düşebilir.

Araç sürücüleri için de risk olduğu aşikardır. Yapılan bazı çalışmalar insanları bezdirmemeli. Tramvay önemli ama insanların hayatları tramvaydan daha da önemlidir.

Bu unutulmamalıdır.

Şevket ARINCA

tramvay

Kaynak : www.bursahakimiyet.com.tr

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

14 / 1,867