Bursanın ufak tefek taşları törenle hızlı tren yolu olduUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “Bursa’nın ufak tefek taşlarını derledik, toparladık, hızlı tren yolunun altına, bölünmüş yolun altına, oto yolun altına döşedik. Yolunuzu da açtık bahtınızı da açtık. Hayırlı Uğurlu olsun” dedi.

Konuşmasının bu bölümünde tarihçi şair ve yazar Ekrem Şama’nın “Yeniden Bursa” isimli şiirinden bir bölüm okuyan Yıldırım, “Sizin bir türkünüz var

‘Bursa’nın ufak tefek taşları’ diye. Bursa’nın ufak tefek taşlarını derledik, toparladık, hızlı tren yolunun altına, bölünmüş yolun altına, oto yolun altına döşedik. Yolunuzu da açtık bahtınızı da açtık. hayırlı Uğurlu olsun” dedi.

“Bu ülkede istikrar varsa güven varsa 75 milyon insanın duası, desteği varsa yapamayacağımız hiçbir şey yok” diyen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İşte bugün Bursa bayram yapıyor. Dile kolay 6 bin kilometreyle aldığımız bölünmüş yolu 22 bin kilometrenin üzerine çıkardık, tam 2,5 kat artış, yanlış duymadınız. 80 yılda 6 bin kilometre 10 yılda 16 bin 200 kilometre. Söyleyince bazıları alınganlık gösteriyor. Alınganlığa ne lüzum var kardeşim. Kıskanma çalış senin de olsun. Sen de gayret et. Hani inşaatlarda tabelalar olur; ‘İnşaat dolayısıyla verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz’ diye. Biz de artık tabelalara yazacağız; ‘memleket için yaptığımız yollardan, çalışmalardan dolayı muhalefete verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz’ diye. İmkanlar aynı imkanlar. Memlekette ne değişti- Petrol mü bulduk, gömü mü bulduk- Bir şey yok. İrade bu irade. Sağlam irade olursa, memleket için derdin olursa, heyecan olursa her işi başarırsın. İşte Ak Parti böyle bir başarının eseridir. Biz başkaları gibi kilometrelerce laf edip bir arpa boyu yol yapamayanlardan değiliz. Ak Parti kilometrelerce yol yapan bir arpa boyu laf yapan bir partidir.”

Yıldırım, konuşmasının son bölümünde yüksek hızlı tren projesinin Gemlik’e de gideceği müjdesini de verdi.

yht

Kaynak : www.haberler.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

21 / 5,125