BursaRay için gelen Rotterdam Metro Araçlarına Makyaj (Özel Haber)Daha önce yaptığımız habere göre ; Bursa Büyükşehir Belediyesi / Burulaş AŞ ve Rotterdam Tren İşletmesi RET arasından yapılan anlaşmaya göre, satın alınan Düwag SG2 vagonlar önce üretici firmanın Almanya’nın Rheinbach kentine götürülüyor. Burada Elektrik ve elektronik aksamları 1500 V DC’ye göre yenileniyor. Ayrıca dış aksama yenileniyor ve büyük ihtimal Bursa yeşiline boyanıyor. Klima ve araç üstü haberleşme sistemleri değişimi konusunda henüz bir bilgiye sahip olmasakta, bunları büyük bir promlem olarak görmüyoruz.

Rayhaber’in aldığı son bilgilere göre bu araçlardan 2 tanesi şu anda Burulaş tesislerinde Bursaray hatlarına entegre edilmek için işlem görüyor. Ve daha önce tahmin ettiğimiz gibi Bursa yeşiline boyanıyor. Yeni araçların görünümü neredeyse son alınan Bombardier araçları ile eşit.

Burulaş AŞ, Hollanda’danın Rotterdam şehrinin metro ve tramvay işletim firması RET’ten (Rotterdam Electric Tram) 29.8 m boyunda, 44 adet kullanılmış araç satın aldı. Bu araçların 19 tanesi parçalanarak, yedek parça olarak kullanılacak. Dolayısıyla BursaRay için 25 araç 19 setlik yedek parçayla önümüzdeki yıl raylarda olacak!

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve  Levent Fidansoy’un üstün gayretleriyle birlikte satın alınan ,  Hollandanın sahil kentindeki Düwag fabrikasında üretilen bu araçlar ,   BursaRay sistemine uygun ve oldukça iyi durumdalar.

Uzunluk, genişlik ve yükseklik konusunda sorun çıkarmayan araçların içi oldukça ferah, kapıları da geniş ve estetik. Özellikle yoğun kullanım esnasındaki giriş – çıkış rahatlığı ve engelli yollulara kolaylık olduğu düşünülen araçların işletme hızının ta oldukça tatminkar olduğu kaydediliyor

İşte merak edilen ikinci el araçlarının son görünümü :

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

19 / 1,987