Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe : İtalya ve Polonya’daki hızlı trenlerin altyapı imalatları Bursa’da yapılacakBüyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İtalya ve Polonya’daki hızlı trenlerin altyapı imalatları nın Bursa’da yapılacağını bildirdi.

Bu dönem Bursa’nın tüm değerlerini en iyi şekilde kullanarak, kenti marka haline getirmeyi amaçladıklarını ifade eden Başkan Altepe, Bursa’ya son alınan raylı sistem araçlarından sadece bir tanesine 8 milyon lira, 4’lü bir katara ise 32 milyon lira ödediklerini dile getirdi.

2 yılda numune aracı, 3 yılın sonunda da dünya standartlarına uygun, akreditasyon kuruluşlarının yaptığı testlerden geçen aracı üretmeyi başardıklarını kaydeden Altepe, Bursa’nın raylı sistem araçları konusunda bir merkez haline geldiğini ifade etti.

Altepe, “Ürettiğimiz araçlar Almanya caddelerinde ve Paris’te de gidebilir. Tamamen dünya standartlarında.Bunun yanında hızlı tren üretimi de Bursa’da yapıldı. Mart ayında seri imalatlar başlıyor” dedi.

AVRUPA SİPARİŞLERİ…

İtalya ve Polonya’nın hızlı trenlerin altyapı imalatları ve  yürür aksamının, altyapısının Bursa’da yapılacağını kaydeden Altepe, “Bu imalatlar dünya şirketleriyle ortak olarak yapılıyor. Bu ülke ekonomisi açısından da önem taşıyor. Merkez Bursa olsa da Adapazarı, Samsun, Kayseri, Konya ve Sivas’ta da parça üretimleri yapılacak. Bu gerçekten çok önemli bir hamle ve örnek bir çalışma” diye konuştu.

yht1

Kaynak : Olay

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

19 / 1,920