CHP İlçe Başkanı Ankara Metrobüs Rezaletine Dikkat ÇektiCHP İlçe Başkanı Ankara Metrobüs Rezaletine Dikkat Çekti

Ankara’da ilk defa uygulamaya geçecek olan Metrobüs uygulaması için pilot bölge seçilen Gölbaşı yapılan uygulamadan mağdur oldular. Bu uygulamya geçildiği günden beri gösterdikleri tepkilere Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ilgisizliği vatandaşları çileden çıkardı.

Bu uygulamaya tepkilerden birinide CHP Ankara Gölbaşı İlçe Başkanı Ercan Şimşek’ten geldi. Şimşek basın açıklamasında şöyle dedi.

Sevgili Gölbaşılılar

Hepinizin bildiği gibi son günlerde Gölbaşı – Ankara arası ulaşımda yeni bir uygulamaya geçildi ( Ankara Metrobüs ).

Bu uygulamaya göre Ana hat Ankara’da AŞTİ, Gölbaşı’nda HASTANE DURAĞI olarak belirlenerek hemşerilerimizin asıl gidecekleri yere ulaşmak için ikinci hatta üçüncü aracı kullanmaları gerekmektedir.

Yani TOKİ konutlarında veya Karşıyaka mahallesinde oturan bir Gölbaşılı Kızılay ya da ulus gibi merkezi bir yere gitmek istediğinde 3 araç değiştirmek zorunda kalmaktadır.

Aynı şekilde ana hatta direkt binebilecek merkezin bir bölümünde oturan hemşerilerimiz de Ankara’ya vardığında veya gelirken AŞTİ sonrasında aktarma yapmak zorundadır.

Gölbaşılılar açısından ulaşımın daha da rahatlayacağı iddiasıyla yapılan bu uygulama sadece Büyükşehir belediyesinin yakıt sarfiyatı açısından verimli olup, vatandaşlarımız açısından çok büyük zaman kayıplarına sebep olduğu açıktır. Ayrıca bu kısa mesafelerde bu kadar indi bindi yaparak, vatandaşların rahatlayacağını öngörmek anlaşılacak gibi değildir.

Araştırmadan, üzerinde düşünmeden ‘yaptım oldu’ mantığıyla bu uygulamayı hayata geçirenler, Gölbaşı halkını duraklardaki ve körüklü otobüslerindeki (sözde metrobüs) zulme daha ne kadar reva görecekler.

Pilot uygulama bahanesiyle Gölbaşılıların büyük kısmının gittiği merkezi semtlere hastanelere ve okullara rahat ulaşım haklarının gasp edilmesine sebep olan bu uygulamaya bir an önce son verilmelidir.

Kaynak : www.haberozgurce.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

18 / 1,959