Eskişehir Raylı Sistemler Kümesi Derneği Genel Kurulu YapıldıEskişehir Raylı Sistemler Kümesi Derneği Genel Kurulu Yapıldı

Eskişehir Raylı Sistemler Kümesi Derneği ‘nin Genel Kurulu’nda başkanlığa Kenan Işık, seçildi.(TÜLOMSAŞ) Genel Müdürü ve Eskişehir Raylı Sistemler Kümesi Derneği Başkanı Hayri Avcı, ESO Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Özaydemir, küme yöneticileri ve ve akademisyenler katıldı.

Eskişehir Raylı Sistemler Kümesi Derneği ‘nin Genel Kurulu’nda başkanlığa Kenan Işık, seçildi.

Eskişehir Sanayi Odası’ndan (ESO) yapılan açıklamaya göre, ESO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi AŞ

(Tülomsaş) Genel Müdürü ve Eskişehir Raylı Sistemler Kümesi Derneği Başkanı Hayri Avcı, ESO Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Özaydemir, küme yöneticileri ve akademisyenler katıldı.

Avcı, genel kurulun açılışında küme faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Avcı, 1894’de İstanbul-Bağdat demiryolunun Eskişehir’den geçmesiyle bölgede serüvenine başlayan raylı sistemlerin bölgenin sosyo-ekonomik yapısı üzerinde önemli bir etken olduğu belirtti.

Özaydemir de Raylı Sistemler Kümelenmesi’nin önümüzdeki dönem içinde de gelişerek büyümesi, bölge ve ülke genelinde raylı sistemler teknoloji merkezi olma yolunda çalışmalarını yürütmesi gerektiğini ifade etti.

Türkiye’nin hedeflenen büyüme ve ihracat hedefleri için katma değerli ürün ve hizmetlere yönlenmesi konularının önemine vurgu yapan Özaydemir, Raylı Sistemler Kümelenmesi’nin bu kapsamda çalışmalara devam etmesi gerektiğini ve çeşitli organizasyonların yapılması gerektiğinin bildirdi.

Konuşmaların ardından bir sonraki dönem için kümenin başkanlığına Kenan Işık seçildi.

ilk-rayli-sistemler-kumelenmesi-genel-kurulun

Kaynak : www.haberler.com

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

20 / 1,739