EurAsiaRail 2013 Fuarında Açılışına 3 Aydan Az Süre KaldıEURASIA RAIL 2013 : Konusunda tek olan, Eurasia Rail Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı, konferans ve seminerler eşliğinde 3. Kez kapılarını IFM (İstanbul Fuar Merkezi) de sektör profesyonellerine açacak. Fuarımız, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, T.C.D.D (Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları), TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) ve KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) tarafından desteklenmektedir.

2013 yılında düzenleneceğimiz Eurasia Rail Fuarı “UFI (Uluslararası Fuarlar Birliği) Onaylı Fuar” statüsüne yükselmiştir. Fuarımız, Alman hükümeti tarafından maddi destek kapsamına alınmış olup, Alman milli katılımı içinde 40’ı aşkın Alman firması katılım teyidi vermiştir. Eurasia Rail üçüncü yılında sektördeki “dünyanın en büyük 3. demiryolu fuarı” konumuna gelmiştir.

2012 senesinde; 21 ülkeden 188 katılımcının ve 2.526 sı yabancı olmak üzere toplam 16.844 profesyonel ziyaretçinin iştiraki ile gerçekleşen Eurasia Rail Fuarı; 2013 yılında hacmini %40 büyüterek toplam 3 hol de brüt 17.000 m² alanda katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlayacaktır. 250 den fazla yerli ve yabancı firmanın ve 20.000 fazla ziyaretçinin katılması beklenen fuar şimdiden %90 doluluk oranını yakalamıştır.

Alstom, Siemens, General Electric, Bombardier, Vossloh, ABB, CAF, Talgo, Hyundai Rotem, Knorr-Bremse, ZF, Webasto, Thales gibi dünya devlerinin yanı sıra; İstanbul Ulaşım A.Ş, Sarkuysan, BM Makine, Makin, Medel, Emirler, Savronik, vb gibi demiryolu ve hafif raylı sistemler sektöründe dikkat çeken Türk firmalarının 2013 Eurasia Rail Fuarına katılması kesinleşmiştir.

Fuarımızın başlamasına 3 aydan az süre ve stant alanlarının kısıtlı kalmasından ötürü; katılımcı olarak yer almak isteyen firmaların en geç 31 Aralık Pazartesi tarihe kadar başvurmaları gerekmektedir.

 

EurasiaRail Logo

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

18 / 1,773