Karadenizi Doğu Anadoluya bağlayacak demiryolu için etüt çalışmaları sürüyorKaradenizi Doğu Anadoluya bağlayacak demiryolu için etüt çalışmaları sürüyor

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Habib Soluk, Karadeniz’e, Doğu Anadolu Bölgesi’nden sağlanması planlanan demiryolu hattı için 3 güzergah üzerinde etüt çalışmalarının sürdürüldüğünü söyledi. Soluk, “Henüz daha bir noktaya varılmış değil. 1980’li yılların ilk yarısında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin çalıştığı bir projeyi ısıtıp ısıtıp masaya koyuyorlar. O projeyle bizim bakanlığımızın uzaktan yakından ilgi ve ilişkisi yoktur. Arayışlarımız 3 güzergahta sürüyor.” dedi.

Soluk, Karadeniz’e, Doğu Anadolu Bölgesi’nden sağlanması planlanan demiryolu hattıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Habib Soluk, “Demiryolu ile Karadeniz’i güneye indirecek bir güzergah arayışımız var. Üç noktada demiryoluyla ilgili etüt çalışmalarımız devam ediyor. Henüz daha bir noktaya varılmış değil. Ancak bölgede yöresel olarak oradan geçiyor, buradan geçiyor diye söylentiler olabilir. 1980’li yılların ilk yarısında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin çalıştığı bir projeyi ısıtıp ısıtıp masaya koyuyorlar. O projeyle bizim bakanlığımızın uzaktan yakından ilgi ve ilişkisi yoktur. Arayışlarımız sürüyor.” diye konuştu.

habib-soluk

Kaynak : www.bugun.com.tr

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

19 / 1,734