Kütahya YHT hattı yapımına bir yıl içinde başlanacakKütahya YHT hattı yapımına bir yıl içinde başlanacak

AK Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya YHT hattı yapımına bir yıl içinde başlanacağını ifade etti.

Radyo Enerji’de, yapımcı ve sunucu Hakan Gedik Demirtaş’ın ‘bir konu bir konuk” programına konuk olan Ak Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya gündemiyle alakala açıklamalarda bulundu.

Saraçoğlu, Kütahya’da, Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının yapımına bir yıl içinde başlanacağını ifade ederek, “Kütahya, Türkiye’de otomotiv ve tekstil işinde ismini duyurdu. Bize düşen görev, Organize Sanayi Bölgelerimize yatırımcıları çağırmak olacak. 1’inci Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) doluluk oranı yüzde 95’e ulaştı. 2’nci Organize Sanayi Bölgesi’nde parselleri genişlettik ve daha büyük yatırımcıları buraya davet ettik. Hatta birkaçıyla görüşmelerimiz sürüyor. İlerleyen günlerde müjdesini vereceğiz. Sadece dışarıdan yatırımcı çağırmamız yetmez. Kütahyalı iş adamlarının birleşerek 2’nci Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırımlar yapmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Başkan Saraçoğlu, Kütahya’da, YHT hattının inşasına bir yıl içinde başlanacağını dile getirerek, “YHT bizim olmazsa olmazımız. Mutlaka Kütahya bu hizmetden yararlanacak. Hemşehrilerim rahat olsun. YHT müjdesinin yanında havayolumuzla ilgili bir müjde daha vermek istiyorum. Zafer Havalimanı ile Kütahya arasına raylı sistemle ulaşım ağı kısa bir süre içinde kurulacka. Aynı şekilde Afyonkarahisar ile havalimanı arasında da bu sistem olacak. Bu projeyi Afyonkarahisar ile beraber yapacağız. Havalimanı bizim için çok önemli. Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak bölgesinden 2 milyona yakın insan yararlanacak. Türk Hava Yolları (Thy) şu anda haftada 4 sefer yapıyor. Thy yetkilileriyle görüşmekteyiz. Uçuşların yüzde 85 doluluk oranıyla yapıldığını ve bu oranın çok iyi olduğu söylediler. İlerleyen aylarda Pegasus Hava Yolları da uçuşlara başlayacak. Amacımız, Hac ve umre uçuşlarını da Zafer Havalimanı’ndan yaptırmak” şeklinde konuştu.

yht

Kaynak : www.haberler.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

19 / 3,473