Kütahya YHT hattının inşasına bir yıl içinde başlanacakAK Parti Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya YHT , Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının yapımına bir yıl içinde başlanacağını bildirdi.

Radyo Enerji’de, yapımcı ve sunucu Hakan Gedik Demirtaş’ın ”Bir Konu Bir Konuk” programına konuk olan Saraçoğlu, yaklaşık 1,5 saat süren programda dinleyicilerin sorularını yanıtladı.

Saraçoğlu, hastanelerde doktor ve hasta bakıcıların ilgisizliği ve muayeneye geç başlanması iddialarına ilişkin, ”Artık hastanelerimizde performans dönemi başladı. Kamu hastanelerimiz performanslarına göre değerlendirilecek. Doktor, hemşire ve hasta bakıcıların performansları ne kadar iyi olursa onlar hastanede kalır. Performansları düşerse buradan ayrılır” dedi.

”Kütahya’ya neden büyük yatırımlar gelmiyor-” sorusuna da cevap veren Saraçoğlu, şöyle konuştu:

”Artık Kütahya, Türkiye’de otomotiv ve tekstil işinde hatırı sayılır bir memleket oldu ve adını duyurdu. Bize düşen görev, Organize Sanayi Bölgelerimize yatırımcıları çağırmak olacak. 1’inci Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) doluluk oranı yüzde 95’e ulaştı. 2’nci Organize Sanayi Bölgesi’nde parselleri genişlettik ve daha büyük yatırımcıları buraya davet ettik. Hatta birkaçıyla görüşmelerimiz sürüyor. İlerleyen günlerde müjdesini vereceğiz. Sadece dışarıdan yatırımcı çağırmamız yetmez. Kütahyalı iş adamlarının birleşerek 2’nci Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırımlar yapmasını bekliyoruz.”

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü Kütahya’ya davet ettiklerini anlatan Saraçoğlu, Gül’ün bu daveti olumlu karşıladığını, en kısa sürede Kütahya’yı ziyaret etmek istediği belirttiğini sözlerine ekledi.

yht

Kaynak : AkParti.org

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

19 / 1,912