Metrobüs kuyruğu İstanbulluları canından bezdirdiMetrobüs kuyruğu İstanbulluları canından bezdirdi

Kar yüzünden metrobüste ulaşım kilitlendi, büyük bir kalabalık oluştu. Gayrettepe metrosundan Zincirlikuyu metrobüsüne ulaşımı sağlayan üst geçitte yığılma meydana geldi.

Kar yüzünden birçok semtte ulaşım kilitlenirken metrobüse gitmek isteyen binlerce kişi büyük bir Metrobüs kuyruğu oluşturdu.

Servisleri ve kişisel arabalarını bırakan vatandaşlar metrobüse yöneldi ancak fazla yığılmadan dolayı bu görüntü ortaya çıktı.

Avrupa – Anadolu hattında yoğunluk olsa da yolun açık olduğu, ancak Anadolu’dan Avrupa’ya gelişte güzergahtaki rampaları aşamayan metrobüslerin aksaklık yaşadığı ve binlerce kişinin kuyrukta beklediği öğrenildi.

Gayrettepe metrosundan Zincirlikuyu metrobüs durağına ulaşımı sağlayan üst geçitte yığılma meydana geldi.

Yolların adeta durması nedeniyle birçok vatandaş metroyu tercih edince, orada da yoğunluk yaşanıyor.

METROBÜS DURAĞINDA KAR GERGİNLİĞİ
Metrobüs duraklarında yaşanan yoğunluğun güzergah üzerinde bir çok noktada yaşandığı dikkat çekti.Zincirlikuyu’da metrobüse binemeyen yolcular güvenlikçilerle tartıştı.

Kar yağışı nedeniyle metrobüs seferleri aksadı. Uzun aralıklarla geçen metrobüslerin dolu olması nedeniyle çok sayıda kişi duraklarda beklemek zorunda kaldı. Zincirlikuyu’da da durakta bekleyen yolcular, metrobüslere binemeyince güvenlik görevlileriyle kavga etti.

“METROBÜSÜ BUGÜN KULLANAMAYACAKSAK NE ZAMAN KULLANACAĞIZ”
Metrobüsteki bir vatandaş, “Metrobüsü bugün kullanamayacaksak ne zaman kullanacağız. Metrobüs böyle günde lazım” derken diğer vatandaşlar ise saatlerdir metrobüs durağında beklediklerini ve yetkililerin duruma sessiz kaldıklarını ileri sürdü. Zinzirlikuyu metrobüs durağında ağabeyi ile telefonda görüşen genç bir kız ise metrobüse binemediği için bir süre ağladığı görüldü.

METROBÜS YOLU YÜRÜYÜŞ YOLU OLDU
Kar yağışı nedeniyle aksayan metrobüs seferleri vatandaşları çileden çıkardı. Saatlerde duraklarda bekleyen vatandaşlar metrobüse binemeyince, metrobüs yolundan yürüdü.

İstanbul’da etkili olan kar yağışı metrobüs seferlerini aksattı. Uzun süre duraklarda bekleyen vatandaşlar, metrobüslerin dolu gelmesi nedeniyle araçlara binemedi. Soğuk nedeniyle üşüyen vatandaşlar metrobüslere binemeyince, metrobüs yolunda yürümeyi tercih etti. Çok sayıda kişi metrobüs yolunda yürüdü.

KAR KALINLIĞI 15CM’YE ÇIKTI
İstanbul’un yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı.

İstanbul’u bölgesel etkisi altına alınan kar yağışı yer yer tipiye dönüşerek Beylikdüzü ve Sarıyer-Hacıosman, Beykoz, Zekeriyaköy bölgelerinde etkili oldu. Meteoroloji verilerine göre sulu kar beklenen İstanbul’da ani hava değişimiyle birlikte kar yağışı başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, emniyet şeritlerinin işgal edilmesi tuzlama araçlarını ulaşımını engelledi.

Çeşitli yayın organlarında çıkan “zamanında müdahale edilmedi” eleştirilerinin ise gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Çevre yolları ve köprülerde akşam saatlerinde görülen trafik rutin mesai bitimi trafiği yaşanıyor. Trafik sıkışıklığının en büyük etkenlerinden biri sürücülerin kış lastiği kullanmamaları etkili oldu. İstanbul’da sabahtan akşam saatlerine kadar 344 hasarlı trafik kazası meydana geldi. Beykoz ve Sarıyer bölgelerinde kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı. Rüzgar ise saatte 80 kilometreye kadar çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 908 araç ve iş makinesi, 2 bin 266 personel ile karlı hava koşullarıyla mücadele ediyor. Ani gelişen hava şartları nedeniyle bin kişilik personel kar kürüme çalışmalarına takviye ediliyor. Depolarda 254 bin 7 ton tuz, bin 800 ton solüsyon hazır bekletiliyor.

binlerce_kisi_metrobus_kuyrugunda

Kaynak : www.haber7.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

11 / 1,919