Milletvekili Çelikin TÜVASAŞ ZiyaretiMilletvekili Çelikin TÜVASAŞ  Ziyareti

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Erol İnal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Milletvekili Çelik, TÜVASAŞ ’ta incelemelerde bulundu.

Genel Müdür Erol İnal ve beraberindeki Genel Müdür Yardımcıları ile birlikte TÜVASAŞ ’ın imalat fabrikalarını gezen Hasan Ali Çelik, Bulgaristan’a ihracatı devam eden, BDZ Vagonları ile TCDD için üretimi devam eden Dizel Tren Setleri inceledi. Dizel Tren Setlerle ilgilenen Sakarya Milletvekili Çelik; “Hem ülkemiz hem Sakarya’mız hem de TÜVASAŞ adına gururlandım” dedi.

Milletvekili Hasan Ali Çelik’e Dizel Tren Setlerle ilgili bilgiler veren Genel Müdür Erol İnal ise şu şekilde konuştu; “TCDD için üretimini yaptığımız, Dizel Tren Setlerin şu ana dek, 3’lü vagonlardan oluşan 12 setini tamamladık. 4’lü vagonlardan oluşan 13’üncü setimizin ise yarın test sürüşünü tamamlayarak, teslimatını yapacağız”

TÜVASAŞ Genel Müdürü Erol İnal ile birlikte, TÜVASAŞ İş Yeri Baş Temsilcisi Aydın Akaltın’ı ve fabrika çalışanlarını ziyaret eden Milletvekili Hasan Ali Çelik, TÜVASAŞ’ta derslerinin bir kısmını alan ve “Hafif Raylı Sistemler” üzerine eğitim gören öğrencilerle sohbet etti. Son olarak, çalışanlarla birlikte öğle yemeğine katılan Hasan Ali Çelik fabrikadan ayrıldı.

tuvasas_ziyaret

Kaynak : www.medyadetay.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

18 / 1,871