Samsun TCDD Gar Müdürlüğü binası yenileniyorSamsun TCDD Gar Müdürlüğü binası yenileniyor

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları(TCDD) Samsun Gar İşletme Müdürlüğü’nün vatandaşa yıllarca hizmet verdiği binası bakıma alındı. Tadilat işlemlerinin başladığını söyleyen TCDD Samsun Garı İşletme Müdürü Hasan Kokuroğlu, “Tadilat işlemleri sonucunda Samsun’a yakışan binayı kazandırmış olacağız.” dedi.

Tadilat işlemlerinin başladığını açıklayan Kokuroğlu, “Samsun’a yıllarca hizmet veren Samsun TCDD Gar Müdürlüğü binası nın bazı eksik yanları vardı. Başlatılan tadilat işlemleri ile misafirhanemiz, yolcuların bekleme yerleri, binanın dış cephesi ve elektrik tesisatları yenilenecek. Tadilat işlemleri sonucunda Samsun’a yakışan bir binayı kazandırmış olacağız. Bakım sürecinde mevcut hizmetlerimizde bir aksama meydana gelmeyecek.” diye konuştu.

YOLCU ARTIŞINDA SAMSUN ZİRVEDE

Öte yandan bu sene ortasında Samsun Gar Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermeye başlayan tamamen yerli üretim olan trenleri vatandaşların çok beğendiğini söyleyen Müdür Kokuroğlu, “Tamamen yerli kaynaklarla üretilen konforlu trenlerimizi vatandaşımız sevdi. 2012 yılındaki yolcu doluluk oranımız yüzde 127’ye ulaştı. Türkiye’de yolcu artışı gösteren iller arasında zirvede yer alıyoruz.” şeklinde konuştu.

TCDD -Gar -Mudurlugu- binasi- yenileniyor

Kaynak : www.haberyurdum.com

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

80 / 2,112