Seçim olmayınca Marmaray ve Ankara İstanbul YHT açılışı ertelendiSeçim olmayınca Marmaray ve Ankara İstanbul YHT açılışı ertelendi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün NTV’de çıktığı televizyon programında bir çok konuda açıklamalarda bulundu.

Başbakan Erdoğan’ın açıklamalarından sonra medayda en çok tartışılan ve yorumlara tabi tutulan konu ‘kuvvetler ayrılığı’ olsa da gözden kaçmayan öyle bir nokta daha vardı ki; çarpıcı bir gerçeği ortaya koydu.

Başbakan Erdoğan dün merakla beklenen Marmaray ve Ankara-İstanbul YHT projeleri açılış tarihini 29 Ekim 2013 olarak açıkladı. Fakat bundan daha bir kaç ay önce Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım farklı bir açıklama yapmıştı.

TARİHLER ŞAŞTI!

Bir kaç ay önce gündeme gelen “erken seçim” tartışmaları, dev projelerin açılış tarihini de değiştirdi.

Bakan Yıldırım, bundan bir kaç ay önce Bilecik’te Osmaneli İlçesi’nde Ankara-İstanbul YHT Hattı Osmaneli şantiyesini ziyaret etti. Bu ziyareti esnasında “Yüksek Hızlı Tren” ve “Marmaray” projelerinin açılış tarihinin bir ay öne alındığını ve 30 Eylül 2013 olarak belirlendiğini belirten Yıdırım’ın verdiği tarih dün itibariyle havada kaldı…

SEÇİMLER ETKİLEDİ!

Erken seçim dedikoduları gerçekleşmeyince, Marmaray ve Ankara-İstanbul YHT tarihleri de geriye çekildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dün yaptığı açıklamayla son netliğini kazanan projelerin açılış tarihleri tam olarak 29 Ekim 2013 oldu.

KONYA, YUKSEK HIZLI TRENLE HER ALANDA ''HIZLANACAK''

Kaynak : www.haberdar.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

21 / 2,139