Şehrinize Hızlı Tren GeliyorŞehrinize Hızlı Tren Geliyor

Dünyada 8’inci, Avrupa’da ise 6’ıncı hızlı tren ülkesi olan Türkiye, ağını genişletiyor. Bu kapsamda 2016 yılına kadar yapılacak çalışmalarla birlikte 15 kentimiz hızlı trenden yararlanır hale gelecek.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Ankara – Eskişehir hattıyla başlayan Yüksek Hızlı Tren macerasında önemli mesafeler katediyor. Hızlı tren projelerine hız kesmeden devam eden kurum, 2016 yılına kadar 15 kentin YHT’den yararlanmasını sağlayacak.

Hızlı trene sahip dünyada sekizinci Avrupa’da ise altıncı ülke olan Türkiye, 2000’li yılların başından itibaren demir yolları alanında önemli yatırımlara imza attı. Ankara – Eskişehir arasında başlayan hızlı tren seferlerinin ardından, Konya’nın da hızlı trenle buluştuğu ülkemizde 2016 yılında 15 kent hızlı trenlerden yararlanabilir hale gelecek.

Yapılacak olan yeni hatların yanı sıra yeni trenlerle hızını da artıracak olan TCDD, Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna YHT ile 8 saatte ulaşılmasına imkan sağlayacak. İşte bu hedef dahilinde 2016 yılına kadar YHT’den yararlanabilecek olan iller:

Afyonkarahisar,Bilecik,Bursa,Erzincan,Eskişehir,İstanbul,İzmir,Kars,Kırıkkale,Kocaeli,Konya,Manisa,Sakarya,Sivas,Yozgat.

yht-bayrakli

Benzer Demiryolu Haberleri

14 Yorum - Şehrinize Hızlı Tren Geliyor

  1. ZAFER DEMİR dedi ki:

    SİVAS-MALATYA-ELAZIĞ-DİYARBAKIR Hızlı Tren Hattı yapımını da ULAŞTIRMA BAKANLIĞI’ndan bekliyoruz.

Yorum Yaz

20 / 1,749