Tavşanlı Ek Demiryolu Hattı YapılacakTavşanlı Ek Demiryolu Hattı Yapılacak

AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, Tavşanlı-Tunçbilek demiryoluna yapılacak ilave demiryoluyla Tavşanlı’da manevralardan doğan sıkıntıların yapılacak olan Tavşanlı Ek Demiryolu Hattı ile sona ereceğini bildirdi.

Kavuncu, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Cumhuriyet Devlet Demiryolları (Tcdd) Genel Müdürlüğü’nce Tunçbilek beldesinde kömür taşıyan yük vagonlarının manevrası için ihale edilen 2 bin 319 metre uzunluğunda 4 yeni yolun yapım işinin, hava şartlarına bağlı olarak 75 günde tamamlanacağını belirtti.

Geçen ekim ayında işin ihalesinin 369 bin liraya verildiğini duyuran Kavuncu, şunları kaydetti:

“Tavşanlı ilçemizin Tunçbilek Garı, bölgemizin en önemli dolum merkezi olup buradan yıllık 1 milyon ton kömür yüklemesi yapılmaktadır. Mevcut gar yolları dolum ve manevralar için yeterli gelmediğinden Tunçbilek’te dolan vagonların manevraları ve dizi birleştirmeleri halen Tavşanlı Garı’nda yapılmakta, dizi birleştirmeleri sırasında uzun diziyle çıkıldığında Tavşanlı Garı Emet Hemzemin Geçidi uzun süre trafiğe kapalı kalmakta ve vatandaşlarımızdan haklı şikayetler oluşmaktaydı. Tcdd yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler sonucu ihale edilen yolun tamamlanmasıyla bu sıkıntı sona erecek.

Kaynak : www.haberler.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

18 / 2,213