TCDD işletme kazaları raporu (Özel Haber)TCDD işletme kazaları raporu :  TCDD, son yıllarda kural ihlali sonucu meydana gelen tren kazalarının nedenlerinin araştırılması için kuruluş dışında, öğretim üyelerinin yer aldığı bir kurul oluşturma kararı aldı.

TCDD Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, TCDD yönetiminin üniversitelerle işbirliği yaparak son dönemde artış gösteren kural ihlallerini araştırma kararı aldığı bildirildi.

”TCDD yönetimi, bu konuda kendi iç bünyesinde yaptığı araştırmaların sonuçlarının bir kez daha araştırılarak bilimsel bir analizden geçirilmesi için çalışmalara başladı. Yönetim, sektörle ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla da görüşerek, kazaların meydana geliş nedenlerinin değerlendirilmesi için TCDD dışında bir kurul oluşturulması ve bu konuda üniversitelerle işbirliği yapılmasına karar verdi.”

”HER TÜRLÜ ÖNLEMİ ALIYORUZ”-

Açıklamada, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman’ın konuyla ilgili şu ifadelerine yer verildi:

”Kazaların oluşmaması için kuruluş olarak her türlü önlemi alıyoruz. Kaza meydana geldiğinde de nedenleri üzerinde titizlikle araştırma yapıyoruz. Ancak son bir ayda kırmızı ışığa uymama gibi kural ihlalleri ile sık karşılaştık. Bu durumun bir de kendimiz dışında öğretim üyelerinden oluşan bir kurul tarafından değerlendirilmesini istedik.”

TCDD’den yapılan açıklamalar bu yönde iken Rayhaber olarak TCDD kaza raporunu paylaşıyoruz :

tcdd-tren-kazalari

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

19 / 1,772