TCDD Yüksek Hızlı Tren Gecikmesine Açıklama YaptıTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nca (TCDD), Yüksek Hızlı Tren lerde (YHT) 27 Aralık’ta yaşanan gecikmenin, Ankara-Sincan arasında trafo arızasından meydana gelen istisnai bir durum olduğu belirtilerek, YHT’lerin istisnalar dışında planlandığı şekilde seferlerine devam ettiği bildirdi.

TCDD’den yapılan yazılı açıklamada, bugün bazı basın yayın organlarında, 27 Aralık’ta Yüksek Hızlı Tren lerin gecikmesi ve Elvankent Alt geçidiyle ilgili haberler yer aldığı hatırlatıldı.

Haberlerde konu edilen gecikmenin, söz konusu tarihte Ankara-Sincan arasında trafo arızasından meydana gelen istisnai bir durum olduğu ifade edilen açıklamada, YHT’lerin istisnalar dışında planlandığı şekilde seferlerine devam ettiğinin altı çizildi.

Açıklamada, Ankara-Eskişehir hattının, Ankara-Sincan ve Hasanbey-Eskişehir bölümünde Başkentray ve Eskişehir Gar Geçiş inşaat çalışmaları nedeniyle Ankara-Eskişehir trenlerinde ortalama 11 dakika olan gecikmelerin de planlama dahilinde olduğu belirtildi.

yht1

Kaynak : haber.rotahaber.com

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

22 / 3,687