TCDD’den Açıklama : Yangın Çıkan Tren Hızlı Tren Değil !Yangın Çıkan Tren Hızlı Tren Değil : TCDD, bugün bazı basın yayın organlarında yayımlanan, “Hızlı trende yangın” başlıklı haberlerle ilgili bir açıklama yaptı.

Bugün bazı basın yayın organlarında, “hızlı trende yangın” başlıklı haberler yer almıştır.

Konuyla ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

1- Olay, 26 Aralık günü saat 17.45’te, Denizli-İzmir seferini yapan bölgesel trenin arka makinist kabinin henüz bilinmeyen bir nedenle ateş almasından ibarettir.

2- Bölgesel tren Nazilli Gar’a çekilerek yangın söndürülmüş, yolcuların herhangi bir zarar görmemesi için azami tedbir alınmıştır.

3- Bir haber ajansı kaynaklı olan haberlerde iddia edildiği gibi söz konusu tren “hızlı tren” değildir. Denizli-İzmir arasındaki demiryolu konvansiyonel demiryoludur; burada çalışan yolcu trenleri de bölgesel yolcu trenleridir.

4- Türkiye’nin şu anda işletmeye alınmış Ankara-Eskişehir ve Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren hatları dışında hızlı tren yolu bulunmamaktadır. Hızlı trenler sadece bu hatlarda çalışmaktadır.

5- Kamuoyunda artık her kesimin yakından bildiği hızlı treni, haber ajanslarımızın, basın yayın organlarımızın bilmemesi düşünülemez. Bölgesel trenin hızlı tren diye habere konu edilmesi anlaşılamamıştır; gözden kaçmış olmalıdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

tcdd59

Kaynak : TCDD

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

16 / 2,131