Türkiye – Gürcistan Demiryolu Projesi Alt ve üstyapı ikmal inşaatı ihalesini kazanan firmanın bu hafta içinde açıklanması bekleniyorAltyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek, Türkiye – Gürcistan Demiryolu Projesi Alt ve Üstyapı İkmal İnşaatı Yapım İşi ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; KİK’in düzeltici işlem kararından sonra alt ve üstyapı ikmal inşaatı ihalesinin teklifleri ile ilgili değerlendirme çalışmaları tamamlandı. Yetkililer ihale sonucunun bu hafta içinde açıklanarak firmalara bildirileceğini kaydettiler.

Daha önceki gelişmeler: Bilindiği gibi, söz konusu ihaleyi 549.266.529 lira teklifi ile Şenbay Madencilik – Ermit Mühendislik ortak girişimi kazanmıştı. Comsa SA – Açılım – Seza İnşaat ortak girişimi, Özaras İnşaat – YSE Yapı – Çelikler İnşaat ortak girişimi ve Gülermak A.Ş. İnşaat – Kolin İnşaat ortak girişimi ihalenin sonucu için KİK’e itirazda bulunmuş ve KİK de ihalede düzeltici işlem yapılmasına karar vermişti.

Yaklaşık maliyeti 711.740.804,09 lira olarak belirlenen ihaleye teklif veren diğer firmalar şöyleydi:

1. Comsa – Açılım – Seza İnşaat
2. Cengiz İnşaat – Makyol İnşaat
3. China Railway – Mapa İnşaat
4. Gülermak İnşaat – Kolin İnşaat
5. Özaras İnşaat – YSE Yapı – Çelikler İnşaat

demiryolu

Kaynak : Yatırımlar

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

20 / 6,672