Üç hattan biri banliyö hattı olacak Kocaeli metro ihtiyaçı duymayacakÜç hattan biri banliyö hattı olacak Kocaeli metro ihtiyaçı duymayacak

AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kartepe teşkilatı yöneticileriyle bir araya geldi, hizmetleri değerlendirdi. Işık, Kartepe ve Kocaeli ile ilgili yeni projelerin geldiği noktalar, gelecekle ilgili yatırımlar konusunda da görüşlerini aktardı.

AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz ile Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın evsahipliğindeki buluşmada konuşan AKP Milletvekili Fikri Işık, Köseköy-Gebze güzergahındaki yüksek hızlı tren çalışmalarında gelinen son noktayı anlattı, “Üç hattan biri banliyö hattı olacak. Acısu’dan kalkan banliyö treni İzmit’e, Gebze’ye rahatlıkla yolcu taşıyabilecek. Böylece Kocaeli metro ihtiyaçı duymayacak ” diye konuştu.

Işık, 30 Eylül 2013’te yüksek hızlı trenin hayata geçeceğini belirtti, ancak taş ocağı ile ilgili tartışmalara hiç değinmedi.

Kartepe’nin çok geniş ve dağınık bir yerleşim alanına sahip olduğunu hatırlatan Işık, “Kartepe güzel hizmetler alıyor. Belediye Başkanımız Şükrü Karabalık tan memnunuz. Kent Meydanı hayata geçince Kartepe tam bir marka olacak” diye konuştu. Fikri Işık, İzmit’e yeni bir adliye sarayının şart olduğunu da vurguladı, bunun için Kavakçılık mevkiinde 1.000 dönümlük bir arazide bu kompleksi yapmayı düşündüklerini söyledi. Fikri Işık, toplantı sonrası Köseköy İstasyon Caddesi üzerindeki esnafları ziyaret etti, cami derneklerine, kahvehanelere uğradı.

Kaynak : www.ozgurkocaeli.com.tr

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

16 / 4,838