Ankara Metro Hatları Haritaları

ANKARA RAYLI SıSTEM HAT HARİTA VE SEMALARI-1

Ankara Metro Hatları Haritaları :Ankara Kentsel Ulaşım Ana Planında (2015) yer alan Raylı Sistemler ağının birinci aşaması seçilen Kızılay-Batıkent Metro Hattının yapımına 29.03.1993 tarihinde başlanmıştır.

Kızılay’dan başlayarak Ulus – Yenimahalle – Demetevler – Ostim – Batıkent güzergahında hizmet vermekte olan hattın toplam uzunluğu 14,661 metredir. 12 istasyonlu ve 108 araçlı (18 adet 6’lı dizi) sistem 28 Aralık 1997’de işletmeye açılmıştır.

Yapım çalışmalarına 27.09.2002 tarihinde başlanan Kızılay-Çayyolu Metro Hattı Bina ve İnşaat çalışmaları üç aşamalı olup,toplam 16.590 metre hat ve 11 istasyondan oluşmaktadır. Bu hattın birinci aşaması Söğütözü (AŞTİ)-Ümitköy, ikinci aşaması Söğütözü-Necatibey, üçüncü aşaması da Kızılay-Çayyolu 2 arası inşaat tamamlama işleri olarak projelendirilmiştir.

Bina ve inşaat çalışmaları Nisan 2011 tarihine kadar Kurumumuzca yürütülmüş olup, kalan işlerin tamamlanması için Ulaştırma Bakanlığına 25.04.2011 tarihinde yapılan protokol ile devir edilmiştir. Bu hattın tamamlama çalışmaları için ilgili Bakanlıkça 13.12.2011 tarihinde ihale ve 09.02.2012 tarihinde sözleşmesi yapılarak çalışmalara başlanılmıştır. Bu Metro Hattının tamamlanma süresi 730 gün olup, tamamlandıktan sonra Kuruluşumuza devir edilecektir.

Batıkent-Sincan/ Törekent arasında 15.360 metre hat ve 11 istasyon olarak projelendirilen hattın bina ve inşaat yapım çalışmalarına 19.02.2001 tarihinde başlanmıştır. Bu hat Kızılay-Batıkent Metrosunun devamı niteliğindedir.

Batıkent- Sincan Metro Hattı Bina ve inşaat çalışmaları Nisan 2011 tarihine kadar Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmış ve kalan işlerin tamamlanması için Ulaştırma Bakanlığına 25.04.2011 tarihinde yapılan protokol ile devir edilmiştir.Batıkent-Sincan Metro hattı 12.02.2014 tarihinde hizmete açılmıştır

Ankara Raylı Sistem Haritası

ANKARA RAYLI SıSTEM HAT HARİTA VE SEMALARI-1
Büyütmek için resmin üzerine Tıklayınız

Ankara Raylı Sistem Haritası

Ankara Rayli Sistem Haritasi

Büyütmek için resmin üzerine Tıklayınız

Kızılay Batıkent Metro Hattı Haritası

Kızılay Batikent Metro Hattı Haritasi-1

Büyütmek için resmin üzerine Tıklayınız

Batıkent-Sincan Metro Hattı Haritası

Batikent-Sincan metro haritası

Büyütmek için resmin üzerine Tıklayınız

Tandoğan-Keçiören Metro Hattı Haritası

Tandogan-Keçioren Metro Hattı Haritası-1

Büyütmek için resmin üzerine Tıklayınız

Kızılay-Cayyolu Metro Hatti Haritasi

Kızılay-Cayyolu Metro Hatti Haritasi-1

Büyütmek için resmin üzerine Tıklayınız

Ankaray  Dikimevi-Aşti Raylı Sistem Hattı Haritasi

Ankaray  Dikimevi-Asti Rayli Sistem Hatti Haritasi-1

Büyütmek için resmin üzerine Tıklayınız

Son Güncelleme 12.02.2014Ayrıca bakınız…

Levent Özen
Takip et

Levent Özen

Genel Yayın Yönetmeni / Editor in Chief at RayHaber
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.
Levent Özen
Takip et

Benzer demiryolu haberleri:

Güncelleme: - .


Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için
Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RayHaber | www.rayhaber.com | Türkiyenin Demiryolu Sitesi ve Dergisi located at Adalet mah. Anadolu cad. Megapol Tower 41/81 , İzmir, Bayraklı . Reviewed by 19702 demiryolcu rated: 4.6 / 5
216 / 1,828