Solhan’da yapılacak Kaleköy barajından dolayı güzargahı değişen demiryolu çalışmaları başladı

0102020

Geçtiğimiz günlerde iş makinalarını Oymapınar getiren Cengiz – Özaltın – Samsung ortak girişimi, şantiye kurma çalışmalarına hızla devam ediyor. Cengiz – Özaltın – Samsung ortak girişimi yetkililerinde alınan bilgiye göre, İşçiler ve teknik personelin kalması için yapılacak binaların altyapısının tamamlanmak üzere olduğu bu Haziran 2012’nin son haftasında bina yapımına başlanacaktır.

Şantiye kurma çalışmaları ise yaklaşık bir ay sürecek. Bingöl’ün Genç ilçesi ile Muş ile arasında yapılacak demir yolu işlerini yapan yüklenici firma, küçük çaplı şantiyeleri de iş yoğunluk alanına göre değişik noktalarda kurmayı planlıyor. Demiryolu çalışmaları ise bu hafta Oymapınar Köyü ile Hun mezrası arasında yapılacak tünel ile başlayacak. İlk yapılan tünelin uzunluğu 190 metredir. Daha sonra Hun mezrası ile Bozkanat Köyü arasında bulunan ve Düzağaç köyünün altından geçecek olan tünel başlanacak olup bu tünelin uzunluğu ise 600 metredir. Genç ile Muş arasında yapılacak olan demiryolu çalışmaları kapsamında 6 adet viyadük, 20 adet köprü ve 38 adet tünel yapılacaktır.

Kaynak : tavz.netAyrıca bakınız…

Levent Özen
Takip et

Levent Özen

Genel Yayın Yönetmeni / Editor in Chief at RayHaber
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.
Levent Özen
Takip et

Benzer demiryolu haberleri:

Güncelleme: - .


Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için
Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RayHaber | www.rayhaber.com | Türkiyenin Demiryolu Sitesi ve Dergisi located at Adalet mah. Anadolu cad. Megapol Tower 41/81 , İzmir, Bayraklı . Reviewed by 19702 demiryolcu rated: 4.6 / 5
185 / 1,940