Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı ve Depolama Merkezi projesi şehrin merkezini demir yığınına çevirecekAnkara Yüksek Hızlı Tren Garı ve Depolama Merkezi projesi şehrin merkezini demir yığınına çevirecek

Etimesgut’ta Şeker Arazisine yapılması düşünülen Ankara Yüksek Hızlı Tren Gar ve Depolama Merkezi projesi şehrin merkezini demir yığınına çevireceği gerekçesiyle vatandaşların tepkisini topluyor.

Ankara’nın ve Etimesgut’un en kıymetli arazilerinden birinin tren depolama alanı yapılmak istenmesi vatandaştan tepki topluyor. Ankara’nın pek çok yerine yapılabilecek böyle bir yatırım için Etimesgut’un seçilmesinin ilçe için büyük bir talihsizlik olduğu da düşünülüyor. Bu değerli alanın demir yığınları ile heba edilmekte olduğu görüşünde olanlar çoğunlukta. Burası, katma değeri daha yüksek olan bir sağlık, eğitim, ticaret veya spor merkezi olabilecekken, metal yığını haline getirilip tren depolama alanı yapılmak istenmesi Etimesgut halkını sıkıntıya sokuyor. Yüksek Hızlı Tren Garı yapılmasına dahi bir nebze sıcak bakan halk, bölgeyi metal yığını haline getirecek tren depolama alanı projesine ise karşı çıkıyor.

Yüksek Hızlı Tren Depolama Alanı’nda neler var?

İlk etapta, 50 adet YHT setinin bakım ve onarımı için servis bakım deposu yapılacak. 290 bin m2 alan üzerine 33 adet yeni demiryolu hattı, bir adet armut hat, ana bakım atölyesi, zemin altı tekerlek bakım atölyesi, yıkama ünitesi, vakumlu tuvalet temizlik ünitesi, catering ünitesi, yedek malzeme depolama alanı, ofis binaları, arıtma üniteleri, Yüksek Hızlı Tren setleri park sahaları gibi 10 ayrı birim yer alıyor.

ankara_yuksek_hizli_tren_gari

Kaynak : www.ilgazetesi.com.tr

 

Benzer Demiryolu Haberleri

3 Yorum - Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı ve Depolama Merkezi projesi şehrin merkezini demir yığınına çevirecek

  1. arife kantar dedi ki:

    ltfn bizim yerlerimizi el koymayın bize geri verin şehrin göbeğini çöle çevirdiniz

  2. arife kantar dedi ki:

    biz melih gökçek beyi bekliyoruz bizimle irtibatlaşması için bizi kimse duymuyor yerlerimizin degerlenmesii beklerken demir yığınına çeviriyorlar

  3. ahmet dedi ki:

    neden kocaman araziye daha güzel şeyler yapmak varken demir yıgının yapılması gerekiyor anlamıyorum ankaranın dışında kimseyi rahatsız ve hasta etmeyecek kocaman araziler duruken neden etimesgut un içi……..

Yorum Yaz

16 / 2,071