Antray Fatih Meydan Raylı Sisteminin İyileştirilmesi Hakkında Öneriler

Antray Fatih Meydan Raylı Sisteminin İyileştirilmesi Hakkında Öneriler

1- Fatih durağındaki yaya geçişleri ve durağa erişim kesinlikle üst geçit aracılıyla sağlanmalı.
2-Meydan yönünden gelirken Fatih istasyonundan önce makas yapılarak gelen tramvaylar sol platforma girmeli. ( ileri gidip geri gitmek 2,5 dk zaman kaybı)
3- Kepezaltı durağındaki sinyalize hemzemin kara yolu kavşağı iptal edilmeli.
Söz konusu kavşağa Kepezaltı İstasyonu ile bağlantılı yaya üst geçidi yapılmalı.
4-Otogar Tünelinden Meydan yönüne çıkıştan itibaren Pil Fabrikasına kadar beton duvar üzerine tel çit çekilmeli.
5-Pil Fabrikası İstasyonunda karşıdan karşıya yaya geçişleri engellenerek Namık Kemal Bulvarı üzerinde yapılacak yaya üst geçidi ile raylı sisteme erişim sağlanmalı.
6-Pil Fabrikası ve Dokuma Durağı arasına beton duvar üzerine tel çit çekilmeli.
7-Pil Fabrikası ile Dokuma Durakları arasındaki Ziya Gökalp Caddesine dönüşün sağlandığı hemzemin kara yolu kavşağı kapatılmalı.
8-Dokuma Kavşağındaki hemzemin kara yolu kavşağı iptal edilerek kavşak noktasına Dokuma Tramvay Duraklarına erişimi sağlayacak üst geçit yapılmalı.
9-Dokuma Durağı ile Çallı Tüneli arasındaki Yağ Sanayi Kavşağı iptal edilmeli ( tramvay için) ve Özdilek AVM’ye geçişler için Mehmet Akif Caddesi ile Fikri Erten Caddesi arasında yaya üst geçidi yapılmalı.
10-Çallı Tünelinden Meydan yönüne çıkışta Çallı otobüs duraklarının yakınına yaya üst geçidi yapılmalı (geçen tramvay kazasının olduğu yer Vatan bulvarı)
11-Çallı Tüneli ile Emniyet Durağı arasındaki Vatan Bulvarı Emniyet Kavşağı iptal edilmeli ve Tünelle Durak arasına beton duvar üzerine çit tel çekilmeli.
12-Emniyet Durağı ile Orman Kavşağı arasına yaya üst geçidi yapılmalı ve Orman hemzemin kavşağı iptal edilerek Kepez yönüne gidecekler Kazım Karabekir Caddesi üzerinden Çallı Kavşağına yönlendirilmeli.
13-Emniyet Durağı ile Sigorta Durağı arası yine beton duvar üzerine çit tel çekilmeli.
14-Sigorta hemzemin kavşağı iptal edilerek kavşak noktasına üst geçit yapılmalı
15-Orman Kavşağı ile Sigorta Kavşağı Vatan Bulvarının sağ (batı) şeridi trafiğe kapatılmalı, sol şerit yani Kepez Yönü açık kalmalı.
16-Sigorta Durağı ile Şarampol Durağı arasındaki Tonguç hemzemin kavşağı kapatılmalı ve kavşak noktasına yaya üst geçidi yapılmalı.
17-Şarampol Durağı ile Muratpaşa Durağı arasındaki Şarampol Caddesi iki yönlü olarak taşıt trafiğine kapatılmalı ve raylı sistem hattına yayaların girmemesi için cam korkuluklar yapılmalı. Şarampol caddesi yayalaştırılmalı.
18-Şarampol 1 ve 2 alt geçitlerinin bulunduğu Şarampol (Nokta Oteli) Kavşağı hemzemin olarak kullanılmaya devam edilmeli. Taşıtlar için sola ve sağa dönüşler kaldırılmalı.kaldırılmalı.
19-Muratpaşa Durağı ile irtibatlı olacak şekilde Şarampol Caddesine hizalı yaya üst geçidi yapılmalı.
20-Muratpaşa Durağıdan sonra Meydan yönünde Kapalı Yol girişindeki Milli Egemnlik Caddesine bağlantıyı sağlayan hemzemin kavşak kaldırılarak buraya yaya üst geçidi yapılmalı.
21-Muratpaşa ve İsmetpaşa Durakları arasında cam korkuluk yapılmalı.
22-İsmetpaşa Durağına girmeden Valilikten Doğu Garajına bağlantıyı sağlayan hemzemin kavşak kaldırılarak bu noktaya yaya üst geçidi yapılmalı.
23-İsmetpaşa Durağının sağındaki taşıt yolu iptal edilerek Valilikten Atatürk Caddesine Bağlantı Kale Kapısından sağlanmalı.
24-İsmetpaşa Durağının ardından Dönerciler Çasrşısının karşısına yaya üst geçidi yapılmalı.
25-İsmetpaşa ve Doğu garajı durakları arasında cam korkuluk uygulaması yapılmalı.
26-Merkez Bankası önündeki hemzemin kavşak kaldırılmalı.
27-Doğu garajında Aliçentinkaya Caddesinde taşıt trafiği iptal edilmeli ve Doğu Garajı durağı ile bağlantılı olarak cadde üzerinde yaya üst geçidi yapılmalı.
28-Cebesoy-F.Altay caddeleri arasındaki Doğu garajı hemzemin kavşağı kullanılmaya devam edilmeli.
29-Doğu Garajı ve B.Onat durakları arasında yine cam korkuluk uygulaması yapılmalı.
30-B.Onat hemzemin kavşağı raylı sistem üzerinden geçişler iptal edilmeli. Ancak raylı sistem haricinde kavşak kullanılmaya devam edilmeli.
31-B.Onat durağına erişimi sağlayacak yaya üst geçidi yapılamlıdır.
32-B.Onat-Meydan durakları arasında beton duvar üzerine tel çit çekilmeli.
33-Meydan Durağına girmeden önceki Ali Çetinkaya Caddesinin sonu ile Aspendos Bulvarının sonunda yer alan hem zemin kavşak şu aşamada iptal edilemeyeceği için kullanılmaya devam edilmeli.
34-Söz konusu kavşağın olduğu noktanın Meydan durağı kısmına yaya üst geçidi yapılmalı.
35-Meydan durağının devamındaki makas mekanizmasının etrafı ve hattın son kısmı da beton duvar üzerine tel çit çekilmeli.
36-Meydan durağı ile bağlantılı olarak bir ucu Meydan Aktarma Merkezinde bir ucu Aspendos Bulvarının kuzey kısmında olmak üzere yaya üst geçidi yapılmalı.

Yapılacak genel işler:
1 makas mekanizması
16 üst yaya üst geçidi
beton duvarlar ve üzerine tel çitler
cam korkuluklar.

antray

Kaynak : ulasim.weebly.com

Benzer haberler:

Yorum Yaz

122 / 1,614