Başbakan Konyaya tramvay isteseBaşbakan Konyaya tramvay istese

Başbakan’ın istediği yeni kültür merkezinin ihalesi jet hızıyla yapıldı. Konyalının 9 yıldır beklediği tramvaylar hala gelmedi. Stadyum işindeki muamma ise devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi vatandaşın kendisinden istek ve beklentilerini ağırdan alırken, Başbakan Erdoğan’ın söylediği bir söz üzerine 10 bin kişilik kültür merkezi inşaatı jet hızıyla ihale edildi. Konyalı 2004 yılından bu yana tramvayların iyileştirilmesini bekliyor

Konya’nın dünyada bir marka olacağı söylemleriyle yatırımlarını sürdüren Konya Büyükşehir Belediyesi, yaptığı yeni yatırımlarla bunu sağlamaya çalışıyor. Konya’nın marka şehir olarak literatüre geçebilmesi için yapılan yatırımlar çerçevesinde şehrin en önemli sorunu olan şehir içi ulaşımdaki problemler bir türlü çözülemiyor. Özellikle raylı sistemde bu sorunlar ciddi bir şekilde gözlemleniyor. Konyalı da Büyükşehir Belediyesi’nden raylı sistemin iyileştirilmesini bekliyor. 2004 yılından bu yana gündemde olan raylı sistemin iyileştirilmesi yani tramvayların yenilenmesi ile alakalı 9 yıl aradan sonra ilk somut adım atılmış ve yeni tramvayların ihalesi gerçekleştirilmişti. Ancak tramvay ihalesi de henüz sonuçlanmadı.

9 yıldan bu yana bir tramvay dahi yenilenemezken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Konya geldiğinde sözünü istediği 10 bin kişilik kültür merkezinin ihalesi iki hafta içerisinde tamamlandı. Öte yandan yine uzun süredir kamuoyunun gündeminde yer alan yeni stadyum inşaatı da 2012 yılı içerisinde ihale edildi. Ancak yaşanan aksilikler nedeniyle şimdilerde stadyum inşaatında hiçbir çalışma yapılmıyor.

konya-tramvay-2

Kaynak : www.merhabahaber.com

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

18 / 1,978