BUDO Sefere Başlıyor Sırada Deniz Uçağı Seferleri Var | BursaBUDO Sefere Başlıyor Sırada Deniz Uçağı Seferleri Var

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Deniz Otobüsleri İşletmeleri’nin ( BUDO ) ocak ayından itibaren Bursa – İstanbul arasında seferlere başlayacağını söyledi. Bursa´nın Gemlik ilçesi ile İstanbul arasında deniz uçağı seferleri başlatacaklarını da açıklayan Altepe, 19 kişilik deniz uçaklarının Haliç’ten kalkıp, Gemlik Dörtyol Mevkii’ne ineceği projeyi en hızlı şekilde uygulamaya geçireceklerini vurguladı.

Bursa Deniz Otobüsleri İşletmeleri’ni ( BUDO ) kurduklarını anlatan Altepe, Hüdavendigar, Yıldırım Beyazıt ve Nilüfer Hatun gemileriyle Ocak ayında seferlerine başlayacağını kaydeden Altepe, Bursa´nın Gemlik ilçesi ile İstanbul arasında deniz uçağı seferleri başlayacağını söyledi. Altepe, “Bursalı iş adamları 20 dakikada İstanbul´da olacak. Projeyle 19 kişilik deniz uçaklarının Haliç’ten kalkıp, Gemlik Dörtyol Mevkii’ne inmesi sağlanacak. Yenişehir Havaalanı’nın daha aktif kullanılması amacıyla da Bursa Hava Yolları’nın koordinasyonunu yürüten Büyükşehir Belediyesi, bu alanda da kararlı adımlarını sürdürüyor. Bursa’da Teferrüç istasyonundan Oteller Bölgesi’ne 22 dakikada ulaşacak olan ve 8,84 kilometreyle dünyanın en uzun hatlı teleferiği olma özelliği taşıyan yeni teleferikte inşaat çalışmaları hız kazandı. Mevcut yolcu kapasitesinin 12 katına çıkarılacağı yeni sistemde 8’er kişi kapasiteli 175 gondol tipi kabinle, sıra bekleme derdi de önlenmiş olacak.” diye konuştu.

budo

Kaynak : www.haber10.com

Benzer Demiryolu Haberleri

4 Yorum - BUDO Sefere Başlıyor Sırada Deniz Uçağı Seferleri Var | Bursa

  1. ersi bolamat dedi ki:

    vallahi helal olsun bravo belediye başkanımız sayın recep altepe.ye bursa yı dünyaya reklam edecek şeyler yaptı herkezin dilinden düşmüyor ben bursalıyım 27 yıl tır şöförlüğü yaptım hemen hemen bütün asya ve avrupaya 27 yıl gidip geldim böyle bir tren tramvay bursa istanbul arası feribot gemlık istanbul arası deniz uçağı ilk defa bursa belediyesinde gördüm bütün yolculuk yapılabilecek araçları sayın belediye başkanımız recep altepe yaptı helal olsun recep altepeye sağolsun sağolsun.

Yorum Yaz

19 / 2,020