Burulaş çağrı merkezi ile otobüsünüz bir telefon kadar yakınBurulaş çağrı merkezi ile otobüsünüz bir telefon kadar yakın

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi Burulaş’ın hizmete açtığı Avrupa standartlarındaki çağrı merkezi sayesinde vatandaşlar bir telefonla en yakın otobüs durağı, otobüsün ne zaman geleceği ve hangi güzergahları takip edeceği gibi bilgilere anında ulaşabilecek.

Bursa’da büyükşehir sınırları içinde günde yaklaşık 700 bin kişi ulaşımını otobüs, tramvay ve Bursaray gibi toplu taşıma araçları ile gerçekleştirirken, Büyükşehir Belediyesi de toplu taşıma hizmetlerindeki kaliteyi yükseltmek maksadıyla teknolojik yatırımlara hız verdi. Buruluş bünyesinde kurulan Avrupa standartlarındaki çağrı merkezinde günün 24 saati trafiğe çıkan toplu taşıma araçları anlık olarak izlenirken, merkezde görevli 10 personel ise vatandaştan gelen bilgi talebi ve şikayetleri anında değerlendiriyor. Çağrı merkezinin 444 99 16 numaralı hattını arayan vatandaşlar, bulundukları noktaya en yakın otobüs durağını, otobüsün ne zaman geleceğini, gitmek istediği noktaya hangi otobüsle ulaşabileceği gibi soruların cevaplarına anında ulaşabiliyor.

Çağrı merkezini gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy’dan sistemin işleyişi hakkında bilgiler aldı. Bursalılara en güzel hizmeti vermeyi ilke edindiklerini hatırlatan Başkan Altepe, bu doğrultuda hizmet birimlerindeki teknolojik alt yapıyı da her geçen gün yenilediklerini kaydetti. Burulaş bünyesinde kurulan çağrı merkezinde 10 personelin 24 saat boyunca kesintisiz görev yaptığını dile getiren Başkan Altepe, “Toplu ulaşım hizmeti veren tüm araçlarımız bu merkezde izleniyor. Hangi araç hangi güzergahta kaç kilometre hızla gidiyor biliniyor. 444 99 16 numaralı hattan çağrı merkezimize ulaşan vatandaşımız bulunduğu yere en yakın durak, gideceği yere hangi otobüsün gideceği, otobüsün hangi saatte hangi durağa geleceği gibi bilgilere kolaylıkla ulaşabilecekler. Şuanda çağrı merkezine gelen aramaların 3’te 2’si bilgi edinme, 3’te 1’i ise şikayet amaçlı. Halkımızın tüm talep ve şikayetleri büyük bir titizlikle takip ediliyor. Şuanda telefon aracılığıyla ulaşılabilen bu sistemin cep telefonu ve internet uygulamaları da kısa zaman sonra devreye alınacak. Verilerin yüzde 40’ının yüklenmesi tamamlandı. Bu sistem bittiğinde vatandaşlarımız bilgisayarlarından ya da cep telefonlarından girerek, seyir halindeki otobüslerin bulundukları noktaları da görebilecekler” diye konuştu.
Vatandaşlar, çağrı merkezine 444 99 16 numaralı telefondan ya da ulasım@burulas.com.tr adresinden ulaşabilecekler.

burulas

Kaynak : www.olay.com.tr

Benzer Demiryolu Haberleri

5 Yorum - Burulaş çağrı merkezi ile otobüsünüz bir telefon kadar yakın

 1. Serhat Baştaş dedi ki:

  BURSA BEŞEVLERDEKİ 6/K1 OTOBÜSÜNÜN SAYISINI ARTTIRIP SÜRESİNİ KISALTMANIZI VE 6/F OTOBÜSÜNÜNDE SAYISINI ARTTIRMANIZI VE YENİ OTOBÜSLERDEN KOYMANIZI İSTİYORUZ ŞİKAYETİMİZ DİKKATE ALINMAZSA İMZA TOPLAYIP BURSA BELEDİYESİNE GİDİCEZ….

 2. perihan dedi ki:

  6/F hattına sarı otobüslerden konulmasını istiyoruz.Bizi neden özel halk otobüsüne mecbur bırakıyorsunuz?

 3. Sadık dedi ki:

  B/25 zamanında gelmiyor. Yunuseli nede sarı otobüs istiyoruz. Yeter artık

 4. Nevin dedi ki:

  19D sgk hastanesinden kalkan otobüsünüz kanalboyuna gitmekte olup güzergahını takip etmemektedir.Saat20.04 otobüsü düraklardan geçmemektedir.Saat 20.20 de geldi durağa ve son turu olduğunu müşteriye uyarmadan müşteri almakta.Ben müşteri olarak Sırameşelerden bindim ve Fertur orta okul durağına geldikten sonra burası son durak dedi inin benim mesaim bitti dedi.Ben itiraz ettim bana hakaret etti ve dediki ben bu arabayı yakarım genede gitmem dedi ve ben 04.04.2016 saat 20.36 da burulaşı arayarak şikayette bulundun.Şimdide size mail atıyorum ve ben bu 16.M.000094 plakalı aracı kullanan kişiden şikayetçiyim.Kimseye hakaret edemez,ona bu hakkı kim veriyor.Lütfen gereken yapılsın.Bilginize.
  Teşekkürler

 5. Pınar dedi ki:

  Burulas otobüs ve sistem bu ülkenin en rezalet sistemidir çağrı merkezini otobüsüm neden geç geliyor deyip arıyoruz kafalarına göre kalkan şoförler ve otobüse almayan şoförlerle dolu insanlari gram umursamayıp bi smsle geçizdiren ülkenin en fazla ulaşım ücretini alan lanet bir firma. Bununla ilgili nerelere ulaşırım bilmiyorum ama ne yazıkki mahallemden geçen tek otobüs ve ne yazıkki mecburum böyle bir sisteme lanet ediyorum..

Yorum Yaz

18 / 2,035