Çorum Valisi Sabri Başköy Demiryolu İçin Bakan Binali Yıldırım İle GörüşecekVali Sabri Başköy, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile demiryolu için görüşecek.

Vali Sabri Başköy, demiryolu projesiyle ilgili olarak bugün Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile bir görüşme yapacak.

Çorum Valiliği tarafından bastırılan ‘Çorum Konulu Yayınlardan Bir Demet’ adlı kitabın tanıtımı dolayısıyla dün makamında bir basın toplantısı düzenleyen Vali Sabri Başköy, Çorum gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Göreve başladığı günden bu tarafa demiryolu başta olmak üzere Çorum kamuoyunun yakından takip ettiği ve çözümü konusunda umutla beklediği tüm konuları yakından takip ettiklerini belirten Vali Başköy, bu kapsamda demiryolunun da Çorum’un öncelikli işlerinin başında yer aldığını ifade etti.

Demiryolu Projesinde gelinin son durumu değerlendirmek üzere bugün Ankara’da Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile bir görüşme yapacağını vurgulayan Vali Başköy, bir gsoru üzerine, “Göreve geldiğimiz günden bu tarafa Çorum’un temel sorunlarını yakından takip ettik. Şu anda 10-12 ayrı konu üzerinde yaptığımız çalışmalarda çok önemli mesafeler aldık. Sonuç odaklı bir yönetim anlayışı benimsediğimiz için yaptığımız çalışmaları sonuçlandıktan, olgunlaştıktan sonra kamuoyuyla paylaşacağız. Çünkü aksi durum kamuoyunda yorgunluğa, hayal kırıklığına ve bilgi kirliliğine neden oluyor.

Bu konularda kapsamlı bir açıklama yapmak için görev süremde 6. ayı doldurmayı bekliyorum. Önümüzdeki günlerde göreve geldiğimiz günden bu tarafa yaptığımız ve sonuç aldığımız çalışmaları düzenleyeceğim basın toplantısıyla Çorum kamuoyuyla paylaşacağım. Demiryolu konusu ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile yapacağımız görüşme da bu konular arasındadır” diye konuştu.

demiryolu-raylari

Kaynak : ÇorumHakimiyet

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

18 / 2,737