Dünyanın 3. Büyük Demiryolu Fuarı EurasiaRaile 2 Aydan Az Süre Kaldı07-09 Mart 2013 tarihleri arasında İFM’de (İstanbul Fuar Merkezi) kapılarını açacak olan konusunda dünyanın en büyük 3. fuarı olan Eurasia Rail 25 binden fazla profesyonel ziyaretçiyi ve 25 ülkeden katılım gösterecek olan 200 den fazla firmayı bünyesinde ağırlayacak.

Ulaştırma Bakanlığı ve TCDD tercihini 2013’de yapılacak Eurasi Rail Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı’ndan yana kullandı. TCDD ve bağlı olan TÜVASAŞ, TÜDEMSAŞ ve TÜLOMSAŞ Eurasia Rail Fuarı’nda yine sektöre ait yenilikleriyle yerlerini alacaklar.

Türkiye ve dünyadaki kamu kuruluşlarının yanı sıra sektör devleri olan SIEMENS, ALSTOM, BOMBARDIER, VOSSLOH, THALES, CAF, TALGO, KNORR BREMSE, WEBASTO, VOITH TURBO, SAVRONIK, KARDEMİR, GENERAL ELECTRIC TRANSPORTATION, ULAŞIM AŞ, HYUNDAI ROTEM, ABB gibi firmaların yanı sıra Almanya, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu, Çin Halk Cumhuriyeti ve Polonya’dan milli katılımlar olacaktır.

İlk olarak 2011 senesinde 107, 2012 senesinde 188 yerli ve yabancı katılımcıyla Ankara’da gerçekleştirilmiş olan Eurasia Rail Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı başladığı günden beri her sene ortalama yüzde 40 büyüme göstermiştir.

Yapıldığı ilk günden beri T.C. Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı’nın yanı sıra T.C. Devlet Demiryollarından da tam destek alan fuar 2012 senesinin Haziran ayı itibariyle UFİ (Uluslararası Fuarlar Birliği) onaylı fuar statüsüne yükselmiştir.

Aynı zamanda Eylül 2012 tarihi itibariyle Alman Hükümeti, Alman katılımcılara devlet desteği vereceğini ilan etmiştir.

Fuar Aralık 2012 ortasına kadar olan süreçte yüzde 90’lık doluluk oranına ulaşmış olup, Ocak ayı sonuna kadar satışlarını kapatmayı hedeflemiştir.

Fuar ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan yabancı ve Türk katılımcıların söz alacağı konferans ve seminer programları ise uluslararası ve yerli basının da ilgisini bir hayli çekmekte olup demiryolu ve hafif raylı sistemlerde olan gelişmeleri gözler önüne sermektedir.

EurasiaRail-Logo4

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

24 / 2,268